Zima w mieście

W tym roku ferie na Dolnym Śląsku potrwają od 13 do 26 lutego – sprawdź co, gdzie i kiedy.

You are currently viewing Zima w mieście

Na wyczekiwany oddech od obowiązków szkolnych trzeba jeszcze trochę poczekać ale tych, którzy nie planują wyjazdów już teraz zachęcamy do zapoznania się ofertą zgorzeleckich instytucji. Jak co roku dzieci będą mogły skorzystać z ciekawych zajęć i spędzić czas w towarzystwie rówieśników.

Co, kiedy i gdzie?

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA,
ul. Getta 1 wraz z MEDIATEKA, UL. Orzeszkowej 30a

“Zima w bibliotece” to hasło tegorocznych ferii, które realizowane będą od 11 do 25 lutegotrzy razy w tygodniu w godzinach od 11:00 do 13:00, w dwóch placówkach:

– Oddział Dla Dzieci i Młodzieży MBP, ul. Bohaterów Getta 1, w poniedziałek, środę i piątek

– Mediateka, ul. Orzeszkowej 30a, we wtorek, czwartek i w sobotę

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 7-13 lat na zajęcia, podczas których wykorzystywany będzie otrzymany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, w ramach projektu „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni” sprzęt (w tym komputery, interaktywne roboty, zestawy muzyczne i edukacyjne). Szczegółowy harmonogram zajęć dla poszczególnych placówek w załączeniu.

“Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni” to innowacyjny projekt edukacyjno-społeczny, umożliwiający dzieciom i młodzieży zarówno z Ukrainy, jak i z Polski wspólną naukę, zabawę i nawiązywanie relacji.                           Więcej o projekcie

Na zajęcia obowiązują zapisy oraz zgody rodziców/opiekunów prawnych na udział. Ilość miejsc jest ograniczona a zapisy ruszają 1 lutego. Szczegółowe informacje udzielane są telefonicznie lub na miejscu w wybranej placówce:

– MBP, ul. Bohaterów Getta 1, tel: 75 77 52 557 wew. 25

– Mediateka, ul. Orzeszkowej 30a, tel: 75 640 88 56

MIEJSKI DOM KULTURY,
ul. Parkowa 1

W obu wolnych od nauki tygodniach, zgorzelecki MDK zaprasza na przedpołudniowe zajęcia. Codziennie od godz. 10:00 odbywać się będą warsztaty dla dzieci. W programie m.in.:

– I tydzień 13-17.02 – gry planszowe, warsztaty plastyczne, taneczne, muzyczne czy wyjście do Muzeum Łużyckiego.

– II tydzień 20.02-24.02 – tydzień zajęć cyrkowych i plastycznych.

Codziennie o godz. 12:00 w kinie PozaNova w MDK zaplanowany jest seans kina zimowego dla uczestników zajęć. Zakończenie ok. godz. 13:30. Szczegółowy program w załączniku.

Wstęp na wszystkie zajęcia jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Chęć zgłoszenia prosimy kierować mailowo: mdk@zgorzelec.eu lub telefonicznie: 75 77 52 415. Podczas zajęć nie będą serwowane posiłki, uczestnikom zostanie udostępniona woda mineralna.

Kino PoZa NoVa dla grup

W pierwszym tygodniu ferii od środy oraz przez cały drugi tydzień w godzinach 10:00 – 12:00 dla wszystkich zorganizowanych grup zewnętrznych (ze szkół, przedszkoli), które wcześniej zgłoszą chęć przyjazdu/przyjścia do MDK przygotujemy bezpłatny seans filmowy. Maksymalna liczebność grupy wraz z opiekunami to 80 osób.

CENTRUM SPORTOWO REKREACYJNE,
ul. Maratońska 2

Miłośników wodnych szaleństw CSR, wzorem poprzednich lat, zaprasza do odwiedzania basenu. Przez dwa tygodnie ferii zimowych na terenie krytej pływalni będzie udostępniony wodny tor przeszkód Aquaglide Challenge Track.

W cenie standardowej wejściówki będzie można popływać ale też zmierzyć się z równoważnią i ruchomymi platformami – komu uda się pokonać przeszkody i dotrzeć do zjeżdżalni? Zachęcamy całe rodziny do zmagań!

!Dodatkowo w terminie 16-18.02.2023r. w godzinach 12:00 -19:00 na hali sportowej przy ulicy Maratońskiej odbędzie się halowy festiwal dmuchańców. Centrum Sportowo Rekreacyjne nie jest organizatorem festiwalu a wydarzenie będzie odpłatne.

Źródło: zgorzelec.eu

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama