Zdradziły go butelki po piwie

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu podczas nocnej służby na terenie miasta zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Nissan. W pojeździe funkcjonariusze zauważyli butelki po piwie, a od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Z uwagi na uzasadnione podejrzenie, że 24-letni kierujący jest nietrzeźwy policjanci zbadali go alkomatem. Jak się okazało kierujący […]

You are currently viewing Zdradziły go butelki po piwie

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu podczas nocnej służby na terenie miasta zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Nissan. W pojeździe funkcjonariusze zauważyli butelki po piwie, a od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Z uwagi na uzasadnione podejrzenie, że 24-letni kierujący jest nietrzeźwy policjanci zbadali go alkomatem. Jak się okazało kierujący miał w organizmie ponad półtora promila alkoholu.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, oprócz punktów karnych, grzywny, zakazu prowadzenia pojazdów, kary pieniężnej od 5000 zł do 60 000 zł grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Jeśli kierujący był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo za inne przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący stanowią potencjalne zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników dróg.

Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu – kom. Agnieszka Goguł

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama