Z zakazem kierowania w towarzystwie poszukiwanego

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy podczas służby na terenie Bogatyni zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Volkswagen. Po sprawdzeniu w dostępnych bazach danych okazało się, że 31-latek posiada pięć sądowych zakazów kierowania pojazdami. Dodatkowo 28-letni pasażer okazał się poszukiwanym przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia 10 miesięcy więzienia. Mężczyzna trafił już do aresztu. Przypominamy, że sąd […]

You are currently viewing Z zakazem kierowania w towarzystwie poszukiwanego

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy podczas służby na terenie Bogatyni zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Volkswagen. Po sprawdzeniu w dostępnych bazach danych okazało się, że 31-latek posiada pięć sądowych zakazów kierowania pojazdami. Dodatkowo 28-letni pasażer okazał się poszukiwanym przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia 10 miesięcy więzienia. Mężczyzna trafił już do aresztu.

Przypominamy, że sąd orzeka zakaz kierowania pojazdami, gdy osoba prowadząca pojazd dopuszcza się przestępstwa bądź wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, np. prowadzi pojazd w stanie nietrzeźwości albo w stanie po użyciu alkoholu. Gdy osoba pomimo zakazu będzie kierować pojazdem to popełni przestępstwo opisane w art. 244 Kodeksu karnego, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd orzeka również obligatoryjnie zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres od 1 roku nawet do lat 15.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama