Wygraj kalendarz Miasta Zgorzelec na rok 2023!

Jakob Böhme. Szewc, filozof i mistyk. W Zgorzelcu znamy go wszyscy. Każdego roku w ostatni weekend sierpnia ma swoje święto, w którym licznie uczestniczą mieszkańcy przenosząc się na 3 dni do czasów średniowiecza. Na Przedmieściu Nyskim do dziś można zwiedzać jego izbę, w której żył i pracował, a którą do Zgorzelca przybył zobaczyć choćby znany […]

You are currently viewing Wygraj kalendarz Miasta Zgorzelec na rok 2023!

Jakob Böhme. Szewc, filozof i mistyk. W Zgorzelcu znamy go wszyscy. Każdego roku w ostatni weekend sierpnia ma swoje święto, w którym licznie uczestniczą mieszkańcy przenosząc się na 3 dni do czasów średniowiecza. Na Przedmieściu Nyskim do dziś można zwiedzać jego izbę, w której żył i pracował, a którą do Zgorzelca przybył zobaczyć choćby znany amerykański aktor – Nicolas Cage. W pomarańczowej kamienicy tuż pod izbą znajduje się obecnie zgorzelecki Punkt Informacji Turystycznej. Jakob Böhme od niedawna ma także w centrum miasta swoje rondo z monumentalną fontanną.

Miejsce spoczynku wybitnego filozofa znajduje się na najstarszym cmentarzu w Görlitz – Cmentarzu św. Mikołaja.  „Mocny Panie Sabaoth, wybaw mnie według woli twojej ! Ukrzyżowany Jezu Chryste zmiłuj się nade mną i przyjm mnie do królestwa swego. A teraz idę do raju!” – to słowa, które przed śmiercią wypowiedział Jakob Böhme. Miało to miejsce w nocy z 16 na 17 listopada 1624 roku.

W roku 2024 będziemy obchodzić 400. rocznicę śmierci wielkiego zgorzeleckiego filozofa, pod którego dużym wpływem był m.in. Adam Mickiewicz. Z tej okazji Miasto Zgorzelec przygotowało 2 różne limitowane kalendarze na rok 2023 przygotowujące nas do obchodów tej okrągłej rocznicy. Na główce pierwszego z kalendarzy widnieje popiersie Jakuba Böhme, które zostało umieszczone na fasadzie kamienicy przy ul. Daszyńskiego 12, w której żył i mieszkał. Drugi kalendarz ozdabia pomnik mistyka znajdujący się w Parku Pokoju w Görlitz oraz tablica na głazie narzutowym upamiętniająca 25-lecie proklamacji Europamiasta Zgorzelec/Görlitz, które będziemy obchodzić w 2023 roku.

Jak zdobyć kalendarze? Będzie kilka możliwości. W tym celu należy śledzić profil Miasta Zgorzelec na facebooku. Podpowiadamy, że pierwsza zabawa wystartuje w najbliższy poniedziałek (5 grudnia) o godz. 20:00. Powodzenia!

Poniżej znajduje się Regulamin Konkursu „Wygraj kalendarz Miasta Zgorzelec”. Uczestnik biorąc udział w zabawie zobowiązuje się do przestrzegania określonych w Regulaminie zasad, jak również potwierdza, iż spełnia wszystkie warunki, które uprawniają go do udziału i je akceptuje.

Załączniki

Regulamin konkursu „Wygraj kalendarz Miasta Zgorzelec na rok 2023”

(0.42mb)

Źródło: zgorzelec.eu

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama