Wielospecjalistyczny Szpital – SPZOZ w Zgorzelcu informuje

W ramach akcji Hipokrates – czyli plebiscytu Gazeta Wrocławska, pracownik WSSP ZOZ w Zgorzelcu Bartosz Czajkowski nie tylko został nominowany, ale też wygrał w kategorii Ratownik Medyczny. Jest to ogromne docenienie jego pracy przez pacjentów. Do wielkiego plebiscytu medycznego Czytelnicy Gazety Wrocławskiej zgłosili znakomitych specjalistów. Wśród nominowanych byli lekarze rodzinni i pediatrzy, którzy mają wyjątkowe […]

You are currently viewing Wielospecjalistyczny Szpital – SPZOZ w Zgorzelcu informuje

W ramach akcji Hipokrates – czyli plebiscytu Gazeta Wrocławska, pracownik WSSP ZOZ w Zgorzelcu Bartosz Czajkowski nie tylko został nominowany, ale też wygrał w kategorii Ratownik Medyczny. Jest to ogromne docenienie jego pracy przez pacjentów.

Do wielkiego plebiscytu medycznego Czytelnicy Gazety Wrocławskiej zgłosili znakomitych specjalistów. Wśród nominowanych byli lekarze rodzinni i pediatrzy, którzy mają wyjątkowe podejście do pacjentów. Znaleźli się warci polecenia stomatolodzy, chirurdzy, fizjoterapeuci i sympatyczne i fachowe pielęgniarki i położne. Patronem plebiscytu jest Narodowy Fundusz Zdrowia, a patronem ogólnopolskiej gali także Ministerstwo Zdrowia.
Najpierw mieszkańcy naszego regionu nominowali do nagród pracowników systemu opieki zdrowotnej. Później rozpoczęło się głosowanie. Teraz statuetki i nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej gali, która odbędzie się w już listopadzie. Gali będzie towarzyszyć debata medyczna.

Bartosz Czajkowski jest młodym człowiekiem, który angażuje się w przedsięwzięcia z zakresu ratownictwa całym sercem. Jest związany ze zgorzelecką placówką od 2015 r. Jednak w tym czasie wyjeżdżał także na misje do Afganistanu a także na Ukrainę. Obserwował rozpoczęcie wojny- właśnie tam na miejscu w czasie misji OBWE. Po powrocie z tej misji, razem z kilkoma Pasjonatami zorganizowali International Rescue Mission (https://www.facebook.com/InternationalRescueMission) w ramach, której przekazali Ukrainie pomoc medyczną – większości sprzęt – w tym aż 3 karetki.

Jak mówi Bartosz – Jest to dla mnie niezwykłe wyróżnienie za trud i poświęcenie w wykonywanie zawodu. W szczególności za ostatnie lata pracy, gdzie jako ratownik medyczny pracowałem na misji w Afganistanie oraz Ukrainie.
Praca ratownika medycznego jest szczególnie narażona na stres, ale także na potencjalne niezadowolenie pacjentów. Dlatego tym bardziej cieszy nas fakt, że to właśnie przez Pacjentów został doceniony nasz Młody Ratownik – mówi dyrektor WS SP ZOZ w Zgorzelcu – Zofia Barczyk

Na zdjęciu od lewej Marzena Krupa – Pielęgniarka Oddziałowa SOR, Bartosz Czajkowski – Ratownik Medyczny, Zofia Barczyk – dyrektor WS SP ZOZ w Zgorzelcu.

Źródło: WSSPZOZwZgorzelcu

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama