Weekend na drogach powiatu

W miniony weekend policjanci z całego powiatu zgorzeleckiego podczas działań ukierunkowanych na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego zatrzymali na drogach powiatu jedenastu kierujących, którzy nie stosowali się do wydanych wyroków sądowych o zakazie prowadzenia pojazdów. Czterech miało dodatkowo cofnięte decyzją starosty uprawnienia. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu troje nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi. Rekordzistką okazała się 44-letnia mieszkanka powiatu zgorzeleckiego, która kierując pojazdem marki Volkswagen miała w organizmie prawie […]

You are currently viewing Weekend na drogach powiatu

W miniony weekend policjanci z całego powiatu zgorzeleckiego podczas działań ukierunkowanych na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego zatrzymali na drogach powiatu jedenastu kierujących, którzy nie stosowali się do wydanych wyroków sądowych o zakazie prowadzenia pojazdów. Czterech miało dodatkowo cofnięte decyzją starosty uprawnienia. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu troje nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi. Rekordzistką okazała się 44-letnia mieszkanka powiatu zgorzeleckiego, która kierując pojazdem marki Volkswagen miała w organizmie prawie cztery promile alkoholu.

Przypominamy, że wsiadanie za kierownicę pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat. Ponadto kierowcy, którzy nie stosują się do orzeczonego zakazu, muszą liczyć się z utratą prawa jazdy na okres od 1 roku do nawet 15 lat.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości może grozić grzywna, kara ograniczenia wolności, albo pozbawienia wolności do lat 2. Oprócz tego sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata.

Apelujemy do wszystkich kierujących o przestrzeganie obowiązujących przepisów i bezwzględny zakaz prowadzenia pod wpływem alkoholu, czy narkotyków. Pamiętajmy, że alkohol między innymi zaburza funkcje poznawcze, odbiór bodźców wzrokowych i słuchowych, ocenę odległości od przedmiotów, które są niezbędne do bezpiecznego prowadzenia samochodu.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama