WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE JEDNOSTKI OSP STUDNISKA DOLNE‼️

W dniu 28.01.2023 r. w sali konferencyjno-szkoleniowej OSP w Studniskach Dolnych odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze członków OSP.

You are currently viewing WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE JEDNOSTKI OSP STUDNISKA DOLNE‼️

Podczas spotkania w którym uczestniczył m.in. Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików
i przewodniczący Rady Gminy Sulików Bogusław Świątek podsumowano 2022 r.

W trakcie zebrania minutą ciszy uczczono pamięć strażaków, którzy w ubiegłym roku odeszli na wieczną wartę- śp. Jana Kolbucha i Mariana Jankiewicza. Dodatkowo wręczono odznaczenia i podziękowania osobom wspierającym działalność jednostki.

Zarządowi OSP jednogłośnie zostało udzielone absolutorium. Na zakończenie zebrania głos zabrali zaproszeni goście, dziękując ochotnikom za ich społeczną służbę
i pracę.

Strażacy ze Studnisk wyjeżdżali w roku 2022 do działań ratowniczych 191 razy, w tym 128 razy do pożarów, 54 razy do usuwania skutków miejscowych zagrożeń oraz 9 razy do alarmów fałszywych. W ramach interwencji dysponowani byli m. in. do pożarów budynków mieszkalnych i gospodarczych, pożarów środków transportu, wypadków i kolizji drogowych, pożarów lasów, ściernisk, nieużytków i wysypisk śmieci. Zabezpieczenia plam oleju na jezdni, zabezpieczenia obszaru chronionego JRG Zgorzelec, ratowania zwierząt oraz usuwania skutków silnych i porywistych wiatrów, a także udzielania pomocy uchodźcom z Ukrainy przyjeżdzającym na teren powiatu zgorzeleckiego oraz udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Aktualnie jednostka OSP Studniska liczy 63 druhów:

– 41 członków czynnych, w tym 4 kobiety,
– 3 członków honorowych,
– 19 członków MDP, w tym: 10 chłopców i 9 dziewcząt.

Spośród członków czynnych 37 ratowników powołanych jest w skład Jednostki Operacyjno-Technicznej – są to ratownicy uprawnieni do brania udziału w działania ratowniczo-gaśniczych. Najbardziej aktywni ratownicy, uczestniczyli w działaniach w 2022 r. ponad 120 razy.

Źródło:Urząd Gminy Sulików

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama