Duet na bakier z prawem

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy podczas nocnej służby na terenie gminy Zgorzelec zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Ford. Jak się okazało 38-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami i znajdował się pod wpływem narkotyków. Mężczyzna podróżował z 29-letnim mieszkańcem powiatu lubańskiego. Sprawdzenie w dostępnych bazach danych pokazało, że […]

You are currently viewing Duet na bakier z prawem

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy podczas nocnej służby na terenie gminy Zgorzelec zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Ford. Jak się okazało 38-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami i znajdował się pod wpływem narkotyków. Mężczyzna podróżował z 29-letnim mieszkańcem powiatu lubańskiego. Sprawdzenie w dostępnych bazach danych pokazało, że pasażer jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia 1 roku i 5 miesięcy więzienia.

Pasażer trafił już do aresztu, a kierujący za popełnione czyny odpowie teraz przed sądem.

Przypominam, że zgodnie z art. 94 Kodeksu wykroczeń za prowadzenie pojazdu bez uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem narkotyków sąd może orzec karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Oprócz tego orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata.

Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu – kom. Agnieszka Goguł

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama