Uroczysta zmiana służby

31 stycznia 2023 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu miała miejsce uroczysta zmiana służby.

You are currently viewing Uroczysta zmiana służby

Uroczysta zmiana służby związana  była z przejściem na zaopatrzenie emerytalne dwóch funkcjonariuszy: mł. bryg. Andrzeja Mańkowskiego – dowódcy JRG w Zgorzelcu oraz st. ogn. Krzysztofa Pańkowa – starszego operatora sprzętu.

W uroczystej zmianie służby uczestniczyli: bryg. Artur Czułajewski – Komendant Powiatowy PSP w Zgorzelcu wraz z zastępcą – kpt. Grzegorzem Fleszarem, bryg. Zbigniew Szyszło – Komendant Powiatowy PSP w Lubaniu , Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP – dh Waldemar Błauciak, Pan Rafał Gronicz – Burmistrz Miasta Zgorzelec, funkcjonariusze i pracownicy zgorzeleckiej oraz lubańskiej komendy.

W trakcie uroczystości Komendant Powiatowy przybliżył przebieg służby i pracy zawodowej odchodzących funkcjonariuszy. W wielu serdecznych słowach podziękował strażakom za ogromny wkład pracy podczas służby, a także podkreślił ich dyspozycyjność oraz zaangażowanie w utrzymywaniu gotowości bojowej sprzętu i pojazdów w tutejszej komendy. Koleżanki i koledzy z Komendy osobiście złożyli życzenia i podziękowali za wieloletnią współpracę.

Aleksandra Nieckarz

Źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama