Ty masz kalendarz – a zwierzaki opiekę

Chcielibyśmy zaprezentować nasz nowy kalendarz schroniskowy! Jest to jedna z wygodniejszych form wsparcia schroniska i naszych podopiecznych.

You are currently viewing Ty masz kalendarz – a zwierzaki opiekę

Możecie, za 35 zł, mieć piękny kalendarz, a dzięki sponsorom takim jak Związek Pracodawców Powiatu Zgorzeleckiego – cała kwota jest przeznaczana na wsparcie naszych podopiecznych.

Kalendarz jest już dostępny w schroniskowym biurze (codziennie prócz wtorków w godzinach 11-16) oraz będzie można go nabyć w innych punktach – w Zgorzelcu oraz w Zielonej Górze a także wysyłkowo.

Tradycyjnie znalazły się na nim psy i koty ze schroniska w Dłużynie Górnej, ale także suczka z naszego punktu w Wolsztynie i bezdomne koty uratowane z terenów Zielonej Góry.

Reklama

Wiele osób przyczyniło się do jego powstania, bo musicie wiedzieć, że zrobienie takiego kalendarza to nie jest łatwa sprawa. Najpierw trzeba było znaleźć modeli, którzy zapozują, następnie zrobić im zdjęcia. A praca ze zwierzętami, chociaż przyjemna to, do prostych nie należy. Nasze fotografki (Kasia i Angelika) musiały się nieraz nieźle nagimnastykować, żeby uchwycić zwierzaka w odpowiedniej pozycji. Później trzeba było znaleźć kogoś, kto te piękne zdjęcia złoży w jedną całość i tego trudnego zadania podjęła się Jessica Wiaderek. I wiemy jak wiele pracy i czasu to wymaga, dlatego dziękujemy z całego serca za realizację tego projektu. Kolejnym krokiem był już tylko wydruk… A że ceny w drukarniach od poprzedniego roku bardzo wzrosły, więc byłoby nam bardzo trudno udźwignąć koszty bez dodatkowych funduszy. Ale i w tym roku otrzymaliśmy ogromne wsparcie od naszych wspaniałych sponsorów.

Bardzo się cieszymy, że wspierają nas gabinety weterynaryjne – zielonogórskie: Skinvet Gabinet Weterynaryjny Anna Konik, IRONVET Gabinet Weterynaryjny Małgorzata Kozak i Wojciech Szylkin, Lecznica Barbara Hanusz oraz zgorzelecka lecznica – Przychodnia Weterynaryjna „Manhattan” lek. wet. Ewa Pawełek. Leczenie zwierząt, walka o ich zdrowie i życie, jest dla nas priorytetem, dlatego współpraca z lecznicami jest niezwykle cenna i fakt, że możemy liczyć na pomoc specjalistów, daje nam jeszcze więcej motywacji i energii do działania. A jak wiadomo najwięcej naszej pomocy potrzebują zwierzęta stare i schorowane, zazwyczaj bezdomne, ale w niektórych przypadkach także właścicielskie, więc lekarze weterynarii mają zawsze pełne ręce roboty. A każda cegiełka przekazana na wydruk kalendarzy to dodatkowy gest, za który jesteśmy niezmiernie wdzięczni.

W tym roku otrzymaliśmy również ogromne wsparcie od Związku Pracodawców Powiatu Zgorzeleckiego! Dzięki tej darowiźnie mogliśmy wydrukować kalendarze bez ponoszenia kosztów z naszej strony, co znaczy, że cały przychód, jaki otrzymamy ze sprzedaży nakładu, zostanie przeznaczony na zwierzęta. To też przyczyniło się do tego, że nie musieliśmy podnosić ceny kalendarza, pomimo wzrostu inflacji, co sprawi, że będzie on dostępny dla większej ilości odbiorców. A bardzo zależy nam na tym, aby nasze zwierzaczki ujrzało jak najwięcej ludzi. Dziękujemy za pomoc!

Dziękujemy też za wparcie lokalnym mediom, które od wielu lat zapewniają nam swoje wsparcie w każdej sytuacji wymagającej nagłośnienia. Wspólnie z nami promują edukację w zakresie praw zwierząt, przedstawiają bezdomniaki do adopcji, ogłaszają nasze komunikaty, prośby o wsparcie, angażują się w poszukiwania zaginionych psów i kotów. Nie odmawiają pomocy ani schronisku ani zwierzętom.

Bardzo cieszymy się, że nasz kalendarz już jest i mamy nadzieję, że Wam również się spodoba. Wspólnie włożyliśmy w jego powstanie wiele serca, pracy, energii i środków, przekazanych od sponsorów, a teraz każdy, kto go kupi, wesprze nasze działania na rzecz bezdomnych zwierząt. Pamiętajcie, że liczba sztuk kalendarzy jest ograniczona!

Lokalizacja: Schronisko dla Zwierząt Małych
Dłużyna Górna 1F
59-930 Pieńsk
Kontakt: +48 (75) 778 04 12
schroniskodluzyna@gmail.com

Źródło: Schronisko Dla Zwierząt Małych w Dłużynie Górnej

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama