Tak gramy! – Program 31. Finału WOŚP w Zgorzelcu

“Chcemy wygrać z sepsą – zagramy dla wszystkich, małych i dużych!” – to hasło tegorocznej edycji. Jakie atrakcje w Zgorzelcu? Sprawdź!

You are currently viewing Tak gramy! – Program 31. Finału WOŚP w Zgorzelcu

Zgodnie z tegorocznym hasłem gramy 31. Finał WOŚP!!! 29 stycznia tradycyjna kwesta na ulicach i pełen atrakcji finał w MDK! Bądźcie z nami w godz. 14:00 -20:00!

Będzie głośno i radośnie! Będzie się działo!

Startujemy o 14.00 w holu MDK z Kapelą Pogranicze a następnie pokazami tanecznymi rozgrzewać nas będą Młodzi Duchem i tancerze Strefy Ruchu. Około 15:00 zapraszamy na występy wokalne i na zumbowanie z Organic Fitness. W tym samym czasie w sali konferencyjnej będziecie mogli zobaczyć pokaz ratownictwa medycznego i wziąć udział w kursie pierwszej pomocy z uczniami ZSZiL w Zgorzelcu. Tuż przed 16:00 na scenie pojawią się Tacy Sami, a 16:30 to już koncert chóru Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu. O godz. 17:00 zaprezentujemy Wam odnowione witraże w holu MDK. To także pora pierwszej licytacji – liczymy na Wasz czynny udział! Po licytacji zatańczą dziewczyny z INNA SHOW, a o 17:30 ze swoim mini recitalem wystąpi Jurek Stachyra – uczestnik „Szansy na sukces 2022”. Punktualnie o 18:00 licytujemy po raz drugi, a na scenie w sali konferencyjnej do tańców w kręgu porwą zgorzeleccy seniorzy. O 18:40 przećwiczymy cyrkowe sztuczki z CYRKUSEM. W holu ruszy kolejna licytacja finału, a po niej występ wokalny podopiecznych zajęć wokalnych przy MDK. 19:30 to jednocześnie licytacja i występ Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów im. Tadeusza Grudzińskiego (sala widowiskowa- wstęp za wrzut do puszki). Czas pomiędzy występami umilać będzie magik Adrian, a przez cały czas trwania finału w sali konferencyjnej ustawione będą stanowiska z atrakcjami lokalnych organizacji i stowarzyszeń.

Reklama

Równolegle zapraszamy Was na atrakcje przed MDK – wjadą samochody elektryczne ZKlaster, motocykle, wozy strażackie i wielkie ciężarówki. Przewieziemy Was powozem konnym i nakarmimy kiełbasą z ogniska, bigosem, pyszną zupą, ciastami z kawą lub herbatą – oczywiście za wrzut do puszki.

W dzień wielkiego Finału w godz. od 10:00 rano do 13:00 zapraszamy Was na podziwianie panoramy Zgorzelca z góry… to znaczy ze zgorzeleckiej Wieży Ciśnień, która dzięki uprzejmości PWiK Nysa Sp. z o.o. zostanie udostępniona chętnym. Co zrobić, aby wejść na górę? Dać coś od siebie do puchy.

Przybywajcie bawić się z nami i pokażcie jakie macie wielkie serducha.

W tym roku grają z nami: magik Adrian, Miejska Biblioteka Publiczna, Miejski Klub Seniora, fundacja Nasze Dzieci, stowarzyszenie KulturBrücken Görlitz e.V., stowarzyszenie Femina, Szkoły Tęcza, uchodźcy z Ukrainy, Citronex Trans Energy, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii, PWiK Nysa Sp. z o.o., zgorzeleccy motocykliści i wiele innych organizacji, klubów sportowych, stowarzyszeń i grup.

Przypominamy:

Przedmioty aukcyjne do piątku, 27 stycznia, do godz. 15.30 można przynosić do Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu przy ul. Parkowej 1. Osoby do kontaktu: Aneta Hajduczek tel.: 787 205 230 lub Janusz Pawul tel.: 785 990 353. Wszystkie podarowane przedmioty, które nie znajdą nabywców w bezpośredniej licytacji, trafią po finale na wośpowe aukcje na allegro.
Miejska Biblioteka Publiczna prowadzi akcję „Abolicja” dla zalegających ze zwrotem książek – zwrot książki oraz przekazanie wpłaty na WOŚP (do puszki wolontariusza w bibliotece) powoduje anulowanie naliczonych kar.

Źródło: MDK Zgorzelec

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama