Światowy Dzień Pluszowego Misia w Zgorzelcu

Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu z okazji Dnia Pluszowego Misia, który przypadał na dzień 25 listopada, jak co roku zaprosiła dzieci i przedstawicieli władz samorządowych Zgorzelca do wspólnego czytania książek. Tegoroczne obchody tego szczególnego święta zaplanowano na czwartek 1 grudnia w budynku Miejskiego Klubu Seniora. Na ulicę Mickiewicza przybyły dzieci ze zgorzeleckich przedszkoli, a bajkę […]

You are currently viewing Światowy Dzień Pluszowego Misia w Zgorzelcu

Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu z okazji Dnia Pluszowego Misia, który przypadał na dzień 25 listopada, jak co roku zaprosiła dzieci i przedstawicieli władz samorządowych Zgorzelca do wspólnego czytania książek.

Tegoroczne obchody tego szczególnego święta zaplanowano na czwartek 1 grudnia w budynku Miejskiego Klubu Seniora. Na ulicę Mickiewicza przybyły dzieci ze zgorzeleckich przedszkoli, a bajkę o misiu czytał Burmistrz Miasta Zgorzelec – Rafał Gronicz, który następnie każdemu dziecku wręczył pluszowego miśka.

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija. Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci w świecie beztroskiej zabawy, ale także przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Rokrocznie 25 listopada z tej okazji organizowane są uroczystości i występy, wiele szkół przeprowadza konkursy związane z tą zabawką, biblioteki organizują publiczne czytanie książek o pluszowym misiu, a dzieci tego dnia mogą przynosić ze sobą do przedszkola swoje ulubione pluszaki. Miś, który kojarzy się z ciepłem i dobrocią, inspiruje do przeprowadzania w tym dniu wielu akcji dobroczynnych np. zbiórek zabawek na rzecz potrzebujących dzieci.

Źródło: zgorzelec.eu

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama