Świąteczne spotkania

Grudzień to czas świątecznych spotkań organizowanych corocznie przez stowarzyszenia, kluby, rady osiedli i rady sołeckie na terenie miasta i gminy Bogatynia. Pierwsze spotkania odbyły się w sołectwie Sieniawka oraz w Bogatyńskim Stowarzyszeniu Pielęgniarek „Złoty Czepek. W sobotę (3.12) spotkanie opłatkowe dla osób starszych i samotnych zorganizowały KGW „Sieniawczanki” oraz Rada Sołecka w Sieniawce. Przy świątecznym […]

You are currently viewing Świąteczne spotkania

Grudzień to czas świątecznych spotkań organizowanych corocznie przez stowarzyszenia, kluby, rady osiedli i rady sołeckie na terenie miasta i gminy Bogatynia. Pierwsze spotkania odbyły się w sołectwie Sieniawka oraz w Bogatyńskim Stowarzyszeniu Pielęgniarek „Złoty Czepek.

W sobotę (3.12) spotkanie opłatkowe dla osób starszych i samotnych zorganizowały KGW „Sieniawczanki” oraz Rada Sołecka w Sieniawce. Przy świątecznym stole wspólnie z mieszkańcami spotkali się: ks. proboszcz Krzysztof Zambroń z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Porajowie, Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz oraz Sołtys Sieniawki Edyta Dziedzina. Życzenia świąteczne, występy zaproszonych dzieci i młodzieży ze świetlicy wiejskiej oraz dziecięcego oddziału szpitala w Sieniawce, wspólne kolędowanie, a także degustacja tradycyjnych potraw pozwoliły seniorom wspólnie spędzić ten wyjątkowy czas.

Natomiast w niedzielę (4.12) przy świątecznym stole spotkały się członkinie Bogatyńskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek „Złoty Czepek”. Spotkanie rozpoczęła Prezes Stowarzyszenia Anetta Niedźwiedź, następnie głos zabrali zaproszeni goście: burmistrz Wojciech Dobrołowicz, p.o. dyrektora SP ZOZ w Bogatyni Paweł Juszyński oraz p.o. Pielęgniarka Naczelna Izabela Marciniak. Spotkanie świąteczne było kolejną w tym roku inicjatywą Stowarzyszenia, integrującą pielęgniarskie środowisko poza codzienną, trudną pracą. Ciepła atmosfera, degustacja świątecznych potraw oraz karaoke z repertuarem pastorałek i kolęd wprawiły wszystkich w prawdziwie świąteczny nastrój.

Źródło: Bogatynia.pl

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama