Spotkanie informacyjno-organizacyjne dla rodziców

Zbliża się kolejna edycja Kindermiasta Zgorlitz, wakacyjnych zajęć dla dzieci i młodzieży, które tym razem będziemy gościć w Zgorzelcu. Rodziców zainteresowanych udziałem dziecka w wakacyjnych zajęciach zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 6 lutego o godzinie 17:00 w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu. Tegoroczna edycja Kindermiasta odbywać się będzie w dniach 18 – 21 […]

You are currently viewing Spotkanie informacyjno-organizacyjne dla rodziców

Zbliża się kolejna edycja Kindermiasta Zgorlitz, wakacyjnych zajęć dla dzieci i młodzieży, które tym razem będziemy gościć w Zgorzelcu.

Rodziców zainteresowanych udziałem dziecka w wakacyjnych zajęciach zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 6 lutego o godzinie 17:00 w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu.

Tegoroczna edycja Kindermiasta odbywać się będzie w dniach 18 – 21 oraz 24 – 27 lipca na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Kościuszki 68. Jak zawsze zapraszamy do nas dzieci w wieku 7 – 14 lat, przede wszystkim ze Zgorzelca i Görlitz, ale też mieszkające w okolicy i te, które spędzają tutaj wakacje. Od kilku miesięcy pracujemy nad bazą zawodów i warsztatów, dzięki którym uczestnicy zajęć nie tylko nie będą się nudzić, ale też zdobędą nowe przyjaźnie i doświadczenia, pogłębią wiedzę o świecie i o tym, jak funkcjonuje miasto, rozwiną swoją kreatywność i przedsiębiorczość, a także dowiedzą się jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych oraz nauczą podstawowych zasad życia w grupie, wspólnego podejmowania decyzji, dokonywania wyborów i ich konsekwencji.  Bo dziecięce miasteczko to rodzaj trwającej kilka dni gry, podczas której będziemy próbować uświadomić dzieciom co to znaczy pracować, zarabiać i odpoczywać, przybliżymy im niektóre zawody i zasady do jakich muszą stosować się ci, którzy je wykonują. Zorganizujemy też wybory na burmistrza Kindermiasta a podczas spotkań obywatelskich zachęcimy do zgłaszania uwag i propozycji co w miasteczku należy zmienić, a co poprawić. Dziecięce miasto to świetna zabawa z rówieśnikami i okazja by poznać nowych kolegów, także z drugiej części miasta, ale też wakacyjna lekcja demokracji i współdecydowania.

Kindermiasto to projekt wyjątkowy także ze względu na swój międzynarodowy charakter. Integracja i wymiana kulturowa dotyczy tu nie tylko dzieci z Polski i Niemiec, ale też zaangażowanych w projekt wolontariuszy z różnych krajów. Podczas tej zabawy wszyscy uczymy się jak ze sobą rozmawiać, rozwiązywać konflikty, pomagać sobie i szanować nawzajem, bez względu na wiek i język.

Spotkanie organizacyjne dla rodziców

Podczas spotkania informacyjno-organizacyjnego, które odbędzie się w dniu 6 lutego, o godz. 17:00, w Sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu przy ul. Parkowej 1, opowiemy o projekcie i będziemy odpowiadać na Państwa pytania. Będzie też można zapisać dzieci na wstępną listę uczestników.

Kindermiasto szuka pomocników i pomocniczek

Kindermiasto to projekt, który wymaga zaangażowania wielu osób. Wspierają nas studenci, organizacje i ochotnicy. Do naszego zespołu można dołączyć jako:

  • pośrednik językowy, który zapewni uczestnikom komfort komunikacyjny, a w niektórych sytuacjach pewność, że dobrze się rozumiemy
  • osoba prowadząca stanowisko pracy
  • wolontariuszka/wolontariusz

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z Damianem Dąbkiem (info@kindermiasto.eu lub 0049 3581 661 269).

Pozostajemy w kontakcie z Państwem pod adresem: info@kindermiasto.eu, w naszych social mediach oraz za pośrednictwem strony internetowej: kindermiasto.eu, gdzie będziemy na bieżąco informować o przygotowaniach do projektu.

Źródło: Zespół Kindermiasta Zgorlitz 2023

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama