Rozpoczęto modernizację oświetlenia ulicznego na terenie miasta Bogatynia

BOGATYNIA

You are currently viewing Rozpoczęto modernizację oświetlenia ulicznego na terenie miasta Bogatynia

Trwa obecnie inwestycja polegająca na modernizacji oświetlenia ulicznego. Zakończone zostały już prace w takich miejscowościach jak Lutogniewice, Krzewina czy Posada. Natomiast w ostatnich dniach Wykonawca – firma LUG Services sp. z o.o. z siedzibą w Zielonej Górze, rozpoczął już prace na terenie miasta Bogatynia.

W ramach umowy wymienione zostanie m.in. ponad 3 tysiące opraw oświetleniowych, ponad 8 km linii napowietrznej oraz ponad 500 słupów. Wprowadzony będzie również specjalistyczny system sterowania pozwalający na zarządzanie oświetleniem ulicznym.

Inwestycja, będąca częścią partnerskiego projektu 6 gmin regionu pn. „Modernizacja oświetlenia ulicznego w zachodniej i południowej części województwa dolnośląskiego”, uzyskała dofinansowanie ze środków europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

Montaż efektywnego energetycznie oświetlenia ulicznego pozwoli na znaczne zredukowanie zużycia energii elektrycznej oraz emisję CO2. Tego typu działania znacząco obniżą koszty ponoszone na oświetlenie uliczne jak również poprawią jakość powietrza na terenie całej gminy. Modernizacja oświetlenia będzie miała także istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa, jak również estetyki miasta i sołectw.

Źródło:Bogatynia.pl

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama