Rozlicz PIT w Gminie Zgorzelec

Roczny podatek dochodowy PIT nie trafia w całości do skarbu państwa. Duża jego część zostaje przekazana do gminy, w której został rozliczony.

You are currently viewing Rozlicz PIT w Gminie Zgorzelec

Jeżeli chcesz, żeby Twoje podatki wróciły do Ciebie wpisz w deklaracji podatkowej miejsce swojego zamieszkania w gminie Zgorzelec.

Dlaczego rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania jest tak ważne?

Pozyskane w ten sposób środki przyczyniają się do rozwoju infrastruktury, podniesienia komfortu życia mieszkańców i jakości usług publicznych.
Warto podkreślić, że nie trzeba być zameldowanym na terenie gminy – wystarczy, że jest to miejsce zamieszkania. Odpowiedniej aktualizacji można dokonać zarówno podczas tradycyjnego rozliczenia, jak i przy rozliczaniu poprzez usługę Twój e-PIT w serwisie podatki.gov.pl.

Część podatku dochodowego wróci do mieszkańców gminy w postaci nowych inwestycji. Im więcej osób mieszkających w naszej gminie będzie wskazywało w rozliczeniu rocznym PIT swoje faktyczne miejsce zamieszkania, tym gmina będzie miała większe możliwości finansowe na realizację swoich zadań, a tym samym poprawę warunków życia mieszkańców.

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama