Przypomnienie o obowiązku usuwania śniegu i sopli lodowych

Burmistrz Miasta apeluje do zarządców i właścicieli budynków o bieżące odśnieżanie dachów i usuwanie sopli lodowych, które stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia ale także mienia. Pamiętajmy, że obowiązkiem jest również uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości (zgodnie z art. 5, ust.1, pkt. 4 Ustawy z dnia 13 września […]

You are currently viewing Przypomnienie o obowiązku usuwania śniegu i sopli lodowych

Burmistrz Miasta apeluje do zarządców i właścicieli budynków o bieżące odśnieżanie dachów i usuwanie sopli lodowych, które stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia ale także mienia. Pamiętajmy, że obowiązkiem jest również uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości (zgodnie z art. 5, ust.1, pkt. 4 Ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach).

W ostatnich dniach w naszym regionie obserwowaliśmy nasilone opady śniegu. W dniu dzisiejszym na termometrach pojawiła się dodatnia temperatura powodująca tworzenie się sopli lodowych. Dodatkowo śnieg, który zalega na dachach budynków robi się mokry, a zarazem bardzo ciężki, co może skutkować osunięciem go na ciągi komunikacyjne, jak również zawaleniem się zabudowania.

W związku z tym przypominamy i apelujemy do zarządców i właścicieli budynków, szczególnie wielkopowierzchniowych o bieżące odśnieżanie dachów i usuwanie sopli lodowych. Zagrożeniem jest także pozostawienie zaśnieżonych chodników. Ustawa o utrzymaniu porządku i czystości w gminach nakłada na właścicieli nieruchomości obowiązek uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości.

Źródło: WZK/ UM Zgorzelec

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama