Przekaż zwierzakom 1,5% podatku

Początek roku to czas rozliczania PITów i szansa dla Organizacji Pożytku Publicznego na otrzymanie wsparcia w postaci 1,5% od osób, które płacą podatki. Inicjatywa Dla Zwierząt od wielu lat ma status OPP i dzięki temu może korzystać z tej cennej pomocy. Główną działalnością Stowarzyszenia na naszym terenie jest prowadzenie Schroniska Dla Zwierząt Małych w Dłużynie […]

You are currently viewing Przekaż zwierzakom 1,5% podatku

Początek roku to czas rozliczania PITów i szansa dla Organizacji Pożytku Publicznego na otrzymanie wsparcia w postaci 1,5% od osób, które płacą podatki. Inicjatywa Dla Zwierząt od wielu lat ma status OPP i dzięki temu może korzystać z tej cennej pomocy. Główną działalnością Stowarzyszenia na naszym terenie jest prowadzenie Schroniska Dla Zwierząt Małych w Dłużynie Górnej. Schronisko opiekuje się zwierzętami bezdomnymi pochodzącymi z gmin: Zgorzelec (miasto oraz gmina), Bogatynia, Pieńsk, Węgliniec, Zawidów, Sulików, Platerówka.

Średnio mamy na utrzymaniu ok. 80 psów i 40 kotów. Zwierzęta trafiają do nas w różnym wieku, stanie zdrowia i kondycji. Wszystkie zwierzęta kastrujemy i sterylizujemy, czipujemy, leczymy te, które tego wymagają, a staruszkom staramy się zapewnić najlepszy komfort do końca ich dni. Cały czas dbamy o poprawę warunków bytowych, kupujemy nowy sprzęt, remontujemy, przeprowadzamy modernizacje. Wiele inwestycji wymaga ogromnych nakładów finansowych i nie moglibyśmy sobie na nie pozwolić gdyby nie to wsparcie.

Każdy podatnik może zdecydować na jaki cel przeznaczy 1,5%, a przekazanie tej części podatku nie wiąże się z dodatkowymi wydatkami, więc samemu nic się nie traci, a można tylko pomóc. Warto wybrać organizację, która działa lokalnie, aby wesprzeć jej rozwój i jednocześnie obserwować ile dobrego przyniesie takie wsparcie.  Jesteśmy wdzięczni za każdą otrzymaną pomoc, pozwalającą nam lepiej zadbać o zwierzęta, które nie mają nikogo oprócz nas. Ofiarowanie nawet kilku złotych może poprawić życie wielu zwierząt, gdy na to samo zdecyduje się wiele osób. Jeśli nie jest Ci obojętny los mieszkańców naszego schroniska – pamiętaj o wpisaniu naszego numeru KRS 0000213078 i celu szczegółowego – Dłużyna Górna w odpowiednią rubrykę.

Zapraszamy na stronę www.schroniskodg.pl oraz profil na Facebooku

Jeśli chcesz zrobić prezent naszym podopiecznym, możesz to zrobić tu: dlaSchroniska.

Źródło: Schronisko Dla Zwierząt Małych w Dłużynie Górnej

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama