Pracownicy Kopalni Turów z pomocą dla zwierząt z ośrodka rehabilitacji „Klekusiowo”

Kilkaset kilogramów karmy oraz niezbędne artykuły higieniczne przekazali pracownicy KWB Turów, dla podopiecznych ORDZ „Klekusiowo”.

You are currently viewing Pracownicy Kopalni Turów z pomocą dla zwierząt z ośrodka rehabilitacji „Klekusiowo”

Z inicjatywy pracowników spółki zbiórkę przeprowadzono na terenie kopalni. Do ośrodka trafiło ponad 200 kg suchej i mokrej karmy oraz potrzebne artykuły higieniczne, w tym rękawiczki, podkłady, płyny do mycia, ręczniki papierowe, ścierki, maseczki oraz pelet.

– Działalność ośrodka zmobilizowała nas do pomocy oraz aktywności, stąd powstała inicjatywa zorganizowania zbiórki dla potrzebujących zwierząt – mówi Sławomir Wochna, dyrektor Kopalni Węgla Brunatnego Turów. – Nasi pracownicy nie pozostają obojętni i angażują się w cenne akcje, za które bardzo im dziękuję – dodaje dyrektor.

Chore zwierzęta, które trafią do placówki mają szansę na poprawę zdrowia, a tym samym na powrót do swojego naturalnego środowiska. Stały azyl znajdują tutaj też zwierzęta nieuleczalnie chore lub ze znacznym inwalidztwem, np. po amputacji kończyn. Ośrodek posiada wykwalifikowaną kadrę weterynaryjną oraz warunki do leczenia, m.in. sale operacyjne, specjalistyczny sprzęt medyczny czy salki z inkubatorami. W ośrodku znajdują schronienie także zwierzęta z powiatu zgorzeleckiego. Po otrzymaniu fachowej pomocy wracają do pełnej sprawności i do swojego naturalnego środowiska.

Reklama

Klekusiowo działa dzięki pomocy ludzi dobrej woli. Ośrodek można wspierać finansowo m.in. darowiznami oraz przekazując 1,5 proc. z rocznego rozliczenia podatku dochodowego.

Więcej informacji na temat ORDZ można znaleźć na stronie internetowej www.klekusiowo.pl

Źródło: pgegiek.pl

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama