Posumowanie okresu świątecznego na drogach powiatu zgorzeleckiego

8 kolizji i 3 wypadki, w których 3 osoby zostały ranne, 1 poniosła śmierć – to bilans trzech świątecznych dni na zgorzeleckich drogach. Okres świąt, to dla policjantów ruchu drogowego czas intensywnej pracy. Podczas trzech świątecznych dni, funkcjonariusze starali się zapewnić bezpieczeństwo wszystkim podróżującym drogami naszego powiatu. Szczególną uwagę zwracali na prędkość z jaką poruszają […]

You are currently viewing Posumowanie okresu świątecznego na drogach powiatu zgorzeleckiego

8 kolizji i 3 wypadki, w których 3 osoby zostały ranne, 1 poniosła śmierć – to bilans trzech świątecznych dni na zgorzeleckich drogach.

Okres świąt, to dla policjantów ruchu drogowego czas intensywnej pracy. Podczas trzech świątecznych dni, funkcjonariusze starali się zapewnić bezpieczeństwo wszystkim podróżującym drogami naszego powiatu. Szczególną uwagę zwracali na prędkość z jaką poruszają się kierowcy, czy podczas jazdy korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz to, w jaki sposób przewożenie są dzieci. Dokładnej kontroli policjanci poddawali także stan techniczny pojazdu oraz trzeźwość kierowców.

Podczas świątecznych dni funkcjonariusze wyeliminowywali z ruchu 5 kierujących którzy wsiedli za kierownice pomimo sądowych zakazów, 2 miało cofnięte decyzją starosty uprawnienia i 3 prowadziło będąc w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze zatrzymali 1 prawo jazdy kierującemu, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h, i 4 dowody rejestracyjne od pojazdów, których stan techniczny zagrażał bezpieczeństwu.

Niestety na drogach powiatu zgorzeleckiego doszło do 3 wypadków w których 3 osoby zostały ranne i 1 poniosła śmierć.

Do pierwszego wypadku doszło 25 grudnia po godzinie 10:00. Wtedy dyżurny zgorzeleckiej komendy został powiadomiony, że przy drodze krajowej nr 296 relacji Iłowa – Ruszów w rowie leży samochód. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali zgorzeleccy policjanci. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 34-letni mieszkaniec powiatu żagańskiego kierując pojazdem marki Renault, stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego wypadł z drogi i kilkukrotnie dachował. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń kierujący poniósł śmierć na miejscu.

Dwa kolejne wypadki miały miejsce na terenie Bogatyni. Do pierwszego doszło 25 grudnia, kilka minut po godzinie 23:00. Jak ustalili policjanci 34-letni kierujący motorowerem marki Honda zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z pojazdem marki Audi, kierowanym przez 23-latka. Jak się okazało sprawca był nietrzeźwy i z obrażeniami trafił do szpitala.

Do kolejnego wypadku doszło 26 grudnia przed godziną 13:00, gdzie 19-letni kierujący pojazdem marki Audi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na przeciwległy pas ruchu zderzając się czołowo z innym audi kierowanym przez 55-latka, który razem z 14-letnim pasażerem trafili do szpitala.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w tym ograniczeń prędkości oraz rozsądek i kulturę jazdy. Zadbajmy o to, aby wszyscy podróżujący naszymi drogami bezpiecznie dotarli do celu.

Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu – kom. Agnieszka Goguł

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama