„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” – tematem debaty społecznej

W Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu – pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” – odbyła się debata społeczna zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Zgorzelcu. Współpraca z lokalną społecznością oraz wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom i problemom życia codziennego mieszkańców naszego powiatu jest jednym z zadań Policji. Podczas debaty omówiono między innymi narzędzia wykorzystywane do komunikacje ze […]

You are currently viewing „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” – tematem debaty społecznej

W Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu – pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” – odbyła się debata społeczna zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Zgorzelcu. Współpraca z lokalną społecznością oraz wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom i problemom życia codziennego mieszkańców naszego powiatu jest jednym z zadań Policji. Podczas debaty omówiono między innymi narzędzia wykorzystywane do komunikacje ze społeczeństwem, takie jak „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” i aplikacja „Moja Komenda” oraz przedstawiono zdiagnozowane w oparciu o przedmiotowe narzędzia problemy. Jednym z zagadnień były przestępstwa popełniane na terenie ogrodów działkowych, takie jak kradzieże, włamania i niszczenie mienia.

Przeprowadzona debata umożliwiła przybliżenie uczestnikom problemu bezdomności oraz placówek udzielających pomocy osobom w potrzebie.

Przybliżono również najczęściej wykorzystywane przez przestępców metody oszustw oraz wskazano zasady, których stosowanie może uchronić przed staniem się ofiarą.

Na koniec przystąpiono do dialogu.

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Prezesi Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Takie spotkania będą organizowane cyklicznie ponieważ ich celem jest zdiagnozowanie zagrożeń wśród lokalnej społeczności i określenie potrzeb wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez policję, bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama