Policjantki z wizytą u młodzieży

W ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022 – 2025 policjanci spotykają się z uczniami zgorzeleckich szkół. Tym razem funkcjonariuszki ze zgorzeleckiej komendy odwiedziły uczniów klas czwartych z Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu. Policjantki rozmawiały między innymi o wpływie alkoholu i narkotyków na organizm młodych ludzi i uzależnieniu od niech. Omówiły także inne negatywne zjawiska towarzyszące spożywaniu alkoholu i zażywaniu […]

You are currently viewing Policjantki z wizytą u młodzieży

W ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022 – 2025 policjanci spotykają się z uczniami zgorzeleckich szkół. Tym razem funkcjonariuszki ze zgorzeleckiej komendy odwiedziły uczniów klas czwartych z Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu. Policjantki rozmawiały między innymi o wpływie alkoholu i narkotyków na organizm młodych ludzi i uzależnieniu od niech. Omówiły także inne negatywne zjawiska towarzyszące spożywaniu alkoholu i zażywaniu narkotyków. Młodzież dowiedziała się na przykład o tym, w jaki sposób zmieniają się reakcje i zachowania nietrzeźwego kierowcy, jak długo alkohol, czy narkotyki mogą utrzymywać się w organizmie oraz jakie konsekwencje grożą jadącym ,,na podwójnym gazie”. Funkcjonariuszki przestrzegały uczniów przed ryzykownymi zachowaniami i związanymi z nimi konsekwencjami prawnymi.

W trakcie zajęć młodzież miała możliwość założenia alkogogli i narkogogli i przekonania się, w jaki sposób zamroczenie tymi substancjami zwęża pole widzenia, zaburza równowagę, a także obniża zdolności motoryczne.

Wizyta była również okazją do rozmowy na temat planów zawodowych młodzieży oraz omówienia specyfiki służby policjanta. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jakie wymogi musi spełnić kandydat, który chciałby wstąpić w szeregi formacji oraz jakie predyspozycje mogą się przydać w tym zawodzie. Zakres zadań realizowanych przez policjantów z rożnych pionów jest bardzo szeroki, tym samym różnorodność służby umożliwia realizację wielu pasji.

Wszystkie osoby zainteresowane służbą w Policji zapraszamy do kontaktu z Komendą Powiatową Policji w Zgorzelcu pod numerem telefonu 47 87 322 14 lub osobiście w siedzibie komendy przy ul. Boh. II Armii Wojska Polskiego 12G.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama