Podziękowania od ukraińskich uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Zgorzelcu

7 grudnia w auli szkolnej Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu odbyła się uroczystość, którą zorganizowała młodzież ukraińska ucząca się w tej szkole. Muzyczno-poetycki program poświęcony został kulturze Narodu Ukraińskiego i był wyrazem podziękowania przez młodych ludzi wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc osobom szukającym schronienia przed wojną. Na zaproszenie Dyrektor Liceum Doroty Chitruń […]

You are currently viewing Podziękowania od ukraińskich uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Zgorzelcu

7 grudnia w auli szkolnej Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu odbyła się uroczystość, którą zorganizowała młodzież ukraińska ucząca się w tej szkole. Muzyczno-poetycki program poświęcony został kulturze Narodu Ukraińskiego i był wyrazem podziękowania przez młodych ludzi wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc osobom szukającym schronienia przed wojną.

Na zaproszenie Dyrektor Liceum Doroty Chitruń w uroczystej akademii udział wzięli Starosta Zgorzelecki, przedstawiciele służb powiatowych, duchowieństwa, młodzież szkolna wraz z wychowawcami oraz Burmistrz Zgorzelca Rafał Gronicz, który życzył ukraińskim nastolatkom sukcesów i radości życia w  trudnym dla nich i ich ojczyzny czasie, dziękował młodzieży zgorzeleckiej za przyjęcie do swojego grona rówieśników ze wschodu oraz wręczył wszystkim występującym miejskie upominki. Burmistrz przedstawił także zebranym krótkie informacje na temat wsparcia rzeczowego jakie, od początku najazdu Rosji na Ukrainę, Miasto Zgorzelec kieruje do naszego partnerskiego miasta Myrgorod.

Źródło: zgorzelec.eu

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama