Niemcy nie poszerzą autostrady

Wiele osób, które podróżują niemieckim odcinkiem autostrady A4, liczyło, że droga na wschód od Drezna zostanie poszerzona.

You are currently viewing Niemcy nie poszerzą autostrady

Polacy, którzy na co dzień pracują w Niemczech, skarży się na duży ruch na autostradzie. Wielu liczyło, że droga zostanie poszerzona, co zmniejszyłoby ilość korków.

Niemiecki portal Sächsische.de informuje, że tamtejsze władze nie zakładają poszerzenia odcinka autostrady A4 między Görlitz a Dreznem. Wcześniej planowano, że inwestycja rozpocznie się w 2019 roku, jednak nie ruszyła do dziś. W związku z tym, redaktorzy zapytali władze o dalsze losy drogi.

Na stronie czytamy:

– Planowana od 2019 roku rozbudowa autostrady A4 między trójkątem Dresden-Nord a polską granicą pod Görlitz nie zostanie zrealizowana. Test ruchu zainicjowany przez rządy federalne i stanowe wykazał, że „niestety nie ma potrzeby rozbudowy na wschód od Drezna”, powiedział komisarz rządu federalnego ds. Wschodu, Carsten Schneider, na prośbę Sächsische.de. Federalne Ministerstwo Transportu potwierdziło również, że obecnie „nie ma odpowiedniego technicznego punktu wyjścia do rozbudowy”.

Reklama
Źródło: Sächsische.de
Fot.: Stock Adobe

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama