Nie zatrzymał się do kontroli drogowej

Podczas ucieczki 44-letni obywatel Gruzji złamał szereg przepisów ruchu drogowego oraz swoją jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. 

You are currently viewing Nie zatrzymał się do kontroli drogowej

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego podczas służby na terenie gminy próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Ford. Ten jednak pomimo nadawanych mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania, przyśpieszył i zaczął uciekać. Podczas ucieczki nie tylko przekraczał dozwoloną prędkość, ale łamiąc szereg przepisów ruchu drogowego stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu, doprowadzając do kolizji z busem. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Kierujący fordem kontynuował ucieczkę, jednak po chwili z uwagi na uszkodzenia pojazdu zatrzymał się.

Jak się okazało za kierownicą Forda siedział 44-letni obywatel Gruzji, a w pojeździe było dwóch jego kolegów. Swoja ucieczkę przed policjantami tłumaczył tym, że bał się zatrzymania prawa jazdy ponieważ wcześniej wypił piwo. Jednak badanie alkomatem wykazało, że jest trzeźwy.

Samochód trafił na policyjny parking, a kierowca do zgorzeleckiej komendy.

Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama