Naćpany i z narkotykami uciekał przed policją. Zakopał się w polu

Policjanci, po pościgu, zatrzymali 35-letniego kierującego pojazdem marki Kia. Jak się okazało mężczyzna miał przy sobie narkotyki i był pod ich wpływem.

You are currently viewing Naćpany i z narkotykami uciekał przed policją. Zakopał się w polu

Podczas nocnej służby na terenie miasta policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zgorzeleckiej komendy zauważyli kierującego pojazdem marki Kia, który na ich widok gwałtownie przyśpieszył. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Ten jednak zlekceważył nadawane sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania i zaczął uciekać. Podczas ucieczki wjechał na drogę polną, gdzie się zakopał, po czym zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu został zatrzymany.

Jak się okazało uciekinierem był 35-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy mężczyźnie woreczek foliowy z krystaliczną substancją, która okazało się metamfetaminą. Natomiast badanie testerem narkotykowy wykazało, że kierujący jest pod jej wpływem.

Teraz mężczyzna za popełnione czyny odpowie przed sądem. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem narkotyków grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 3 lat.

Źródło: kom. Agnieszka Goguł, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama