Na podwójnym gazie pędził do znajomej

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany przez policjantów z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego podczas nocnej służby. Tym razem funkcjonariusze zauważyli wyjeżdżający z autostrady samochód marki Mercedes. Sposób jazdy kierującego, który poruszał się od prawego do lewego pasa, co chwilę przyśpieszając i zwalniając, mógł wskazywać, że jest on pod wpływem alkoholu. Policjanci nadali kierującemu sygnały świetlne i dźwiękowe do […]

You are currently viewing Na podwójnym gazie pędził do znajomej

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany przez policjantów z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego podczas nocnej służby. Tym razem funkcjonariusze zauważyli wyjeżdżający z autostrady samochód marki Mercedes. Sposób jazdy kierującego, który poruszał się od prawego do lewego pasa, co chwilę przyśpieszając i zwalniając, mógł wskazywać, że jest on pod wpływem alkoholu.

Policjanci nadali kierującemu sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania pojazdu. Podczas podjętej interwencji 40-latek został zbadany alkomatem, który wykazał, że ma on w organizmie prawie półtora promila alkoholu. Jak tłumaczył funkcjonariuszom, po wypiciu kilku piw postanowił odwiedzić znajomą w Zgorzelcu. Tym sposobem mieszkaniec powiatu krapkowickiego całe województwo przejechał na „podwójnym gazie”.

Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Może mu grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu – kom. Agnieszka Goguł

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama