Młoda kobieta zatrzymana za kradzież paliwa

Policjanci zatrzymali 27-latkę podejrzaną o włamanie do zbiornika z paliwem i kradzież oleju napędowego o wartości ponad 1,5 tys. złotych.

You are currently viewing Młoda kobieta zatrzymana za kradzież paliwa

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zgorzeleckiej komendy podczas nocnej służby w pobliżu jednej ze stacji paliw na terenie gminy zauważyli pojazd marki Ford, który jechał drogą gruntową. Mając podejrzenie, że może mieć on związek z kradzieżami paliw funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Jak się okazało za kierownicą siedziała 27-letnia mieszkanka powiatu zgorzeleckiego, która w bagażniku miała siedem zbiorników na paliwo, z których dwa były pełne. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze przy jednym z pojazdów ciężarowych ujawnili kolejny zbiornik z cieczą.
Kobieta została zatrzymana i trafiła do zgorzeleckiej komendy. Na podstawie zebranych dowodów usłyszała dwa zarzuty. Pierwszy za to, że wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami włamała się do zbiornika z paliwem i dokonała kradzieży oleju napędowego o wartości ponad 1,5 tysiąca złotych. Drugi zarzut dotyczył kierowania pojazdem pomimo sądowego zakazu.

W związku z tym, że 27-latka była już karana za przestępstwa przeciwko mieniu, za które odbyła karę więzienia, teraz grozi jej do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci prowadzą działania zmierzające do zatrzymania pozostałych osób mających związek z kradzieżą paliwa.

Reklama

Źródło: kom. Agnieszka Goguł, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama