Mikołajki w Bogatyni

„Niezwykłe Mikołajki” to tytuł spektaklu, który odbył się 6 grudnia w Bogatyńskim Ośrodku Kultury. Sztuka, na którą zaprosił Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz wprowadziła widownię w świąteczny nastrój, a prezenty i słodkości sprawiły, że ten dzień stał się naprawę wyjątkowy. W pierwszej kolejności spektakl obejrzały przedszkolaki z terenu miasta i gminy Bogatynia. O […]

You are currently viewing Mikołajki w Bogatyni

„Niezwykłe Mikołajki” to tytuł spektaklu, który odbył się 6 grudnia w Bogatyńskim Ośrodku Kultury. Sztuka, na którą zaprosił Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz wprowadziła widownię w świąteczny nastrój, a prezenty i słodkości sprawiły, że ten dzień stał się naprawę wyjątkowy.

W pierwszej kolejności spektakl obejrzały przedszkolaki z terenu miasta i gminy Bogatynia. O godz. 9.30 oraz 11.30 to właśnie one zasiadły w wygodnych fotelach sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury. Natomiast na godzinę 17.00 wstęp na wydarzenie był wolny. Sala widowiskowa pękała w szwach. Dzieci, wraz z całymi rodzinami, z wypiekami na twarzy oczekiwały spotkania z Mikołajem. Oczywiście się nie zawiodły. Mikołaj przybył, a wraz z nim prezenty i cała masa uśmiechu. Po spektaklu wszyscy zostali zaproszeni na gorącą czekoladę oraz świąteczne pierniki.

W spektaklu „Niezwykłe Mikołajki” udział wzięli:

W roli Świętego Mikołaja – Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz
W roli pani Mikołajowej – Dyrektor Bogatyńskiego Ośrodka Kultury Anita Szakiel-Sosnowska

W rolach elfów:
Zastępca Burmistrza ds. Społecznych Aleksandra Ratajczak
Sekretarz Gminy Bogatynia Łukasz Roszkowski
Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Bogatyni Bożena Mazowiecka
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Bogatyni Marta Bodziony
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Porajowie Jolanta Medycka
Naczelnicy Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni: Monika Nawrot oraz Mariola Danielewska
Radni Rady Miejskiej: Krystian Bajsarowicz oraz Dorota Bojakowska (pani Dorota nie mogła zagrać w samym spektaklu z przyczyn osobistych, jednak od początku brała udział w przygotowaniach)

Animatorzy: Ewelina Gabara oraz Marcin Woroniecki, którzy odpowiedzialni byli również za przygotowanie spektaklu (scenariusz oraz reżyserię)
W roli konferansjera – Główny Specjalista ds. Profilaktyki Uzależnień Adam Balcer
W prace nad sztuką zaangażowali się również pracownicy Bogatyńskiego Ośrodka Kultury: Beata Oszust – scenografia, Krzysztof Kasprzyk – światło, Szymon Mazowiecki – dźwięk, Jolanta Pieczara, Albert Bystrykowski, Arkadiusz Junik – pomoc organizacyjna.
Podziękowania należą się również Bogatyńskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny za zaangażowanie i pomoc na każdym etapie przygotowań spektaklu.

Źródło: Bogatynia.pl

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama