Mikołajki na Zgorzeleckim Jarmarku Bożonarodzeniowym

Ho Ho Ho… Doszły nas słuchy, że zmierza do nas św. Mikołaj. Spotkajmy się z nim 11 grudnia podczas Zgorzeleckiego Jarmarku  Bożonarodzeniowego w PGE Turów Arena. Zapraszamy już w tę niedzielę, od godz. 14:00. Na grzeczne dzieci czeka nie tylko spotkanie z Mikołajem ale i moc innych atrakcji. Wśród obfitości tegorocznego jarmarku czekają liczne warsztaty […]

You are currently viewing Mikołajki na Zgorzeleckim Jarmarku Bożonarodzeniowym

Ho Ho Ho… Doszły nas słuchy, że zmierza do nas św. Mikołaj. Spotkajmy się z nim 11 grudnia podczas Zgorzeleckiego Jarmarku  Bożonarodzeniowego w PGE Turów Arena. Zapraszamy już w tę niedzielę, od godz. 14:00. Na grzeczne dzieci czeka nie tylko spotkanie z Mikołajem ale i moc innych atrakcji.

Wśród obfitości tegorocznego jarmarku czekają liczne warsztaty i animacje. Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci do swojego stoiska a tam m.in. tworzenie kartek z życzeniami i łańcuchów na choinkę. Muzeum Łużyckie zaproponuje uczestnikom warsztatów tradycyjne metody, znane już naszym pradziadkom i prababciom, tworząc m.in. lampiony czy piękne ażurowe gwiazdy. Będzie można także zrobić ozdoby na choinkę z wykorzystaniem szklanych koralików i kryształków, które nawleczone na mosiężne druciki stworzą pełne blasku pamiątki. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej z kolei, zaprasza na wspólne tworzenie stroików i dekorowanie bombek a przy okazji otwiera salon piękności, gdzie w ofercie malowanie twarzy czy warkoczyki ze sztucznych włosów. Każdy z uczestników warsztatów może liczyć dodatkowo na słodki upominek.

Pamiętajcie!

Zgorzelecki Jarmark Bożonarodzeniowy startuje 10.12.2022 (sobota) o godz. 14:00 na hali PGE Turów Arena. Przez dwa dni będzie można podziwiać oraz kupić wyroby rzemieślników czy efekty prac miłośników wszelkiego rodzaju rękodzieła. Mamy ponad 40 zgłoszonych stoisk, przygotowanych przez osoby prywatne, firmy, stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich ale również IDZ Schronisko Dłużyna Dolna czy OSP z pobliskich miejscowości. Asortyment rękodzieł to m.in. wszelkiego rodzaju ozdoby choinkowe, stroiki, makramy, łapacze snów, świece i biżuteria. Dla prawdziwych smakoszy bożonarodzeniowych przysmaków uczestnicy jarmarku szykują: ciasta, przetwory w słoikach, miody, pierniki, wędliny a nawet własnoręcznie wyrabiane mąki, płatki, oleje i pasztety.  Pierwszy dzień Jarmarku zwieńczy koncert zgorzeleckich mandolinistów „Melodie pod choinkę” ze specjalnym udziałem Roberta Janowskiego i Acoustic Trio. Jarmarkowa niedziela upłynie nam w mikołajkowym klimacie, ze wspomnianymi już warsztatami dla dzieci i spotkaniem ze św. Mikołajem. Całość umilać będzie Gryfowska Kapela Podwórkowa.

Dajmy się wprowadzić w świąteczny klimat i spędźmy ten weekend razem.

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama