Migranci bez prawa pobytu w Polsce zatrzymani zostali na Dolnym Śląsku

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca zatrzymali trzech obywateli Syrii, którzy będąc w Polsce nielegalnie usiłowali również wbrew przepisom przekroczyć polsko-niemiecką granicę. Razem z nimi zatrzymano obywatela Ukrainy, który usłyszał zarzut pomocnictwa w popełnieniu przestępstwa. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu systematycznie prowadzą intensywne kontrole mające na celu zapobieganie i przeciwdziałanie nielegalnej migracji. Podczas wczorajszych […]

You are currently viewing Migranci bez prawa pobytu w Polsce zatrzymani zostali na Dolnym Śląsku

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca zatrzymali trzech obywateli Syrii, którzy będąc w Polsce nielegalnie usiłowali również wbrew przepisom przekroczyć polsko-niemiecką granicę. Razem z nimi zatrzymano obywatela Ukrainy, który usłyszał zarzut pomocnictwa w popełnieniu przestępstwa.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu systematycznie prowadzą intensywne kontrole mające na celu zapobieganie i przeciwdziałanie nielegalnej migracji. Podczas wczorajszych (19.01) kontroli funkcjonariusze zatrzymali obywatela Ukrainy, który udzielał pomocy 3 innym cudzoziemcom w popełnieniu przestępstwa polegającego na niezgodnym z prawem przekroczeniu granicy państwowej.

Do zatrzymania doszło w powiecie zgorzeleckim, na jednaj z dróg prowadzących do granicy z Niemcami. Kierujący autem osobowym 37-letni Ukrainiec przewoził 3 obywateli Syrii, którzy nie posiadali prawa do pobytu w Polsce i deklarowali, że chcą dotrzeć do Niemiec.

Jak ustalili funkcjonariusze Straży Granicznej, obywatel Ukrainy, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej zabrał samochodem osobowym 3 cudzoziemców po nielegalnym przekroczeniu przez nich zewnętrznej granicy państwowej UE w miejscu do tego nieprzeznaczonym,  a następnie jadąc tranzytem przez Polskę, udał się w pobliże granicy niemieckiej, aby umożliwić cudzoziemcom dogodne przekroczenie wbrew przepisom granicy państwowej z Polski do Niemiec.

37-latek usłyszał zarzuty, przyznał się do nich i dobrowolnie podał się karze 8 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres próby  wynoszący 2 lata.

Wobec zatrzymanych obywateli Syrii wszczęte zostało postępowanie w sprawie zobowiązania cudzoziemców do wyjazdu z Polski. Syryjczycy nie deklarowali chęci ubiegania się o ochronę międzynarodową w naszym kraju.

Z uwagi na to, iż cudzoziemcy posiadali oryginalne syryjskie paszporty i możliwa była ich identyfikacja, otrzymali postanowienia o zastosowaniu środka alternatywnego polegającego na zdeponowaniu tych dokumentów oraz zgłaszaniu się do wskazanej jednostki straży Granicznej w wyznaczonych okresach czasu.

Źródło: nadodrzanski.strazgraniczna.pl

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama