Migracyjny „szlak bałkański” prowadzi przez Polskę do Niemiec

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca zatrzymali czterech obywateli Turcji, którzy usiłowali niezgodnie prawem przekroczyć granicę do Niemiec. Razem z nimi zatrzymany został obywatel Ukrainy, który przewoził cudzoziemców ze Słowacji przez Polskę do Niemiec. W środę 14 grudnia funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Palcówki w Ludwigsdorfie prowadząc kontrole mające na celu zapobieganie i przeciwdziałanie nielegalnej migracji zatrzymali […]

You are currently viewing Migracyjny „szlak bałkański” prowadzi przez Polskę do Niemiec

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca zatrzymali czterech obywateli Turcji, którzy usiłowali niezgodnie prawem przekroczyć granicę do Niemiec. Razem z nimi zatrzymany został obywatel Ukrainy, który przewoził cudzoziemców ze Słowacji przez Polskę do Niemiec.

W środę 14 grudnia funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Palcówki w Ludwigsdorfie prowadząc kontrole mające na celu zapobieganie i przeciwdziałanie nielegalnej migracji zatrzymali jadące w kierunku  granicy z Niemcami auto osobowe. Pojazdem kierował 24-letni obywatel Ukrainy, natomiast jego pasażerami było 4 obywateli Turcji.

Kontrola dokumentów cudzoziemców wykazała, że obywatele Turcji w wieku od 23 do 27 lat nie posiadają dokumentów uprawniających ich do przekraczania granicy państwowej oraz do legalnego pobytu w naszym kraju.

Obywatele Turcji zgodnie oświadczyli, że Ukrainiec zabrał ich ze Słowacji i mieli zostać przewiezieni w rejon granicy z Niemcami, by swobodnie przekroczyć  granicę i dotrzeć do tego kraju.

Cała grupa została zatrzymana, obywatel Ukrainy za pomocnictwo w popełnieniu przestępstwa polegającego na przekroczeniu granicy państwowej wbrew obowiązującym przepisom, natomiast obywatele Turcji za nielegalne przekroczenie granicy państwowej ze Słowacji do Polski, nielegalny pobyt w Polsce oraz usiłowanie przekroczenia granicy z Polski do Niemiec wbrew przepisom we współdziałaniu z innymi osobami.

Z cudzoziemcami prowadzone są dalsze czynności procesowe.

Należy pamiętać, że polskim prawie karnym (art. 264 kk) niezgodne z prawem przekroczenie granicy państwowej we współdziałaniu z innymi osobami stanowi czyn zabroniony zagrożony karą do 3 lat pozbawiania wolności.

Źródło: nadodrzanski.strazgraniczna.pl

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama