Międzypokoleniowe spotkanie świąteczne

19 grudnia w Szkole Podstawowej nr 4 w Bogatyni odbyło się przedstawienie jasełkowe i spotkanie wigilijne zorganizowane dla kombatantów i sybiraków. W spotkaniu uczestniczyli: przedstawiciele kombatantów z przewodniczącym bogatyńskiego Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Stanisławem Jaroszem, sybiracy z prezes Koła Związku Sybiraków w Bogatyni Krystyną Burdziak, Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech […]

You are currently viewing Międzypokoleniowe spotkanie świąteczne

19 grudnia w Szkole Podstawowej nr 4 w Bogatyni odbyło się przedstawienie jasełkowe i spotkanie wigilijne zorganizowane dla kombatantów i sybiraków.
W spotkaniu uczestniczyli: przedstawiciele kombatantów z przewodniczącym bogatyńskiego Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Stanisławem Jaroszem, sybiracy z prezes Koła Związku Sybiraków w Bogatyni Krystyną Burdziak, Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz, Zastępca Burmistrza ds. Społecznych Aleksandra Ratajczak, ksiądz dziekan Ryszard Trzósło, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Mariola Danielewska.

Zaproszonych gości powitała dyrektor szkoły Agnieszka Drewniacka, przypominając, że współpraca i opieka nad kombatantami i sybirakami jest wieloletnią tradycją szkoły, która po przerwie wywołanej przez pandemię koronawirusa, będzie nadal kontynuowana.
Następnie uczestnicy spotkania obejrzeli przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów klas trzecich i klasy pierwszej, których do występu przygotowały nauczycielki: Telimena Majewska-Wójcik, Karolina Łabecka-Marszałek i Jolanta Doroszczak.

Zwieńczeniem uroczystości było spotkanie przy wigilijnym stole, łamanie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Wojciech Dobrołowicz.

Źródło: Bogatynia.pl

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama