Miał wiele na sumieniu

Policjanci z Komisariatu Policji w Pieńsku podczas nocnej służby na terenie miasta próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Alfa Romeo. Ten jednak pomimo wydawanych mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania, przyśpieszył i jechał dalej. Podczas ucieczki kierujący alfą dwukrotnie doprowadził do kolizji z radiowozem, po czym uderzył w mur i zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach […]

You are currently viewing Miał wiele na sumieniu

Policjanci z Komisariatu Policji w Pieńsku podczas nocnej służby na terenie miasta próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Alfa Romeo. Ten jednak pomimo wydawanych mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania, przyśpieszył i jechał dalej. Podczas ucieczki kierujący alfą dwukrotnie doprowadził do kolizji z radiowozem, po czym uderzył w mur i zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu został zatrzymany.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że za kierownicą pojazdu marki Alfa Romeo siedział 33-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, który poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia dwóch lat i czterech miesięcy więzienia. Ponadto mężczyzna posiadał pięć sądowych zakazów kierowania pojazdami i znajdował się pod wpływem narkotyków.

Podczas podjętych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli woreczek foliowy z metamfetaminą w ilości z której można przygotować prawie 65 działek handlowych tego narkotyku.

33-latek trafił do zgorzeleckiej komendy, gdzie za popełnione przestępstwa usłyszał zarzuty do których się przyznał. Dodatkowo funkcjonariusze udowodnili mu udzielanie narkotyków innej osobie.

Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków grozi grzywna, kara ograniczenia wolności, albo pozbawienia wolności do lat 2. Oprócz tego sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zgodnie z art. 244 Kodeksu karnego osoba, które nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Poza tym, sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych nawet do 15 lat.

Natomiast ten kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, udziela innej osobie środka odurzającego, substancji psychotropowej lub nowej substancji psychoaktywnej, ułatwia użycie albo nakłania do użycia takiego środka lub substancji, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama