Kolejny drogowy przestępca zatrzymany

Nie posiadał uprawnień do kierowania i był pod wpływem narkotyków.

You are currently viewing Kolejny drogowy przestępca zatrzymany

Funkcjonariusze ze zgorzeleckiej grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego podczas służby na terenie Zgorzelca próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Audi. Ten jednak zlekceważył nadawane sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania, przyśpieszył i zaczął uciekać ulicami miasta. Podczas jazdy kierujący stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg, ostatecznie zatrzymując się naprzeciwko radiowozu.

Jak się okazało uciekinierem był 42-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego znany funkcjonariuszom z wcześniejszych czynności służbowych. Mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo sprawdzenie testerem narkotykowym wykazało, że jest on pod wpływem metamfetaminy. Natomiast pojazd, którym się poruszał był niesprawny technicznie. Kierujący trafił do zgorzeleckiej komendy, a samochód został odholowany na parking.

42-latek za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Przypominamy, że za niezatrzymanie się do kontroli drogowej może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Natomiast zgodnie z art. 94 Kodeksu wykroczeń za prowadzenie pojazdu bez uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych. Tej samej karze podlega, kto prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu pojazd pomimo braku dopuszczenia pojazdu do ruchu. Dodatkowo za kierowanie pomimo braku uprawnień sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów.

Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu – kom. Agnieszka Goguł

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama