Kolejni drogowi przestępcy zatrzymani

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy podejmują szereg działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Niestety pomimo licznych działań, nadal wiele osób wsiada za kierownicę posiadając sądowy zakaz kierowania, czy też będąc po alkoholu czy narkotykach. Nie zrażają ich zaostrzone przepisy i związane z nimi wysokie kary. Minionej doby policjanci z powiatu zgorzeleckiego zatrzymali kolejnych nieodpowiedzialnych kierujących. […]

You are currently viewing Kolejni drogowi przestępcy zatrzymani

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy podejmują szereg działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Niestety pomimo licznych działań, nadal wiele osób wsiada za kierownicę posiadając sądowy zakaz kierowania, czy też będąc po alkoholu czy narkotykach. Nie zrażają ich zaostrzone przepisy i związane z nimi wysokie kary. Minionej doby policjanci z powiatu zgorzeleckiego zatrzymali kolejnych nieodpowiedzialnych kierujących.

Pierwszy z nich został zatrzymany na jednej z ulic w gminie Zgorzelec przez funkcjonariuszy z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zgorzeleckiej komendy. 32-latek kierował pojazdem marki Volkswagen pomimo sądowego zakazu.

Kolejny z sądowym zakazem został zatrzymany na terenie gminy Bogatynia przez policjantów z Referatu Prewencji bogatyńskiego komisariatu. 41-latek pomimo grożących konsekwencji wsiadł za kierownicę Peugeota.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy podczas służby na terenie gminy Sulików zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Renault. Sprawdzenie w dostępnych bazach danych pokazało, że 36-latek posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kolejny z zatrzymanych z sądowym zakazem został zatrzymany na terenie Zawidowa. Tym razem 36-latek dodatkowo miał jeszcze cofnięte decyzją starosty uprawnienia do kierowania pojazdami.

Ostatni z nieodpowiedzialnych kierujących został zatrzymany przez zgorzelecką „drogówkę” na terenie Zgorzelca. Tym razem 54-latek kierował pomimo cofniętych uprawnień i będąc w stanie nietrzeźwości. W organizmie miał ponad półtora promila alkoholu.

Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 1 roku nawet do lat 15.

Natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oprócz punktów karnych, grzywny, zakazu prowadzenia pojazdów, kary pieniężnej od 5000 zł do 60 000 zł grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Jeśli kierujący był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo za inne przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu – kom. Agnieszka Goguł

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama