Kolejne inwestycje drogowe

BOGATYNIA

You are currently viewing Kolejne inwestycje drogowe

(9.01) Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz i Skarbnik Gminy Monika Niklas podpisali umowę na kolejne inwestycje drogowe dofinansowane ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.

W ramach projektu „Poprawa stanu infrastruktury drogowej w Gminie Bogatynia” zostaną zrealizowane następujące zadania:

1. Budowa ronda wraz z łącznikiem drogowym do drogi powiatowej nr 2361D w ramach zadania pn.: „Przebudowa skrzyżowań drogowych w obrębie ul. Opolowskiej, Białogórskiej oraz drogi powiatowej 2361D w Bogatyni”
2. Przebudowa ulicy Górskiej w Jasnej Górze
3. Przebudowa fragmentu drogi gminnej w Lutogniewicach
4. Przebudowa dwóch dróg dojazdowych w Krzewinie.

Długo wyczekiwane przez mieszkańców inwestycje podniosą jakość gminnej infrastruktury drogowej, a także poprawią bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zwłaszcza w obrębie skrzyżowań przy bogatyńskiej „Mrówce”, cieszących się niechlubną sławą ze względu na liczne groźne wypadki oraz kolizje.

Roboty budowlane zostaną zrealizowane przez Konsorcjum firm: Usługi Remontowo-Budowlane i Transport Józef Michalik z Kościelnik Dolnych oraz BED-BUD Majer Daniel z Siekierczyna.

Na inwestycje o wartości 5.855.000,00 zł Gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 4.750.000,00 zł ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.

Źródło: Bogatynia.pl

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama