Kierowali pod wpływem narkotyków

Bezpieczeństwo na drodze jest jedną z najważniejszych kwestii, dlatego policjanci prowadzą szereg działań zmierzających do eliminowania kierowców, którzy wsiadają za kierownicę nie tylko pod wpływem alkoholu, ale także narkotyków. W tym celu wykorzystują w codziennej pracy testy narkotykowe, które pozwalają na miejscu sprawdzić stan kierującego, kiedy pojawi się podejrzenie że kierowca zażył środki odurzające. Taka […]

You are currently viewing Kierowali pod wpływem narkotyków

Bezpieczeństwo na drodze jest jedną z najważniejszych kwestii, dlatego policjanci prowadzą szereg działań zmierzających do eliminowania kierowców, którzy wsiadają za kierownicę nie tylko pod wpływem alkoholu, ale także narkotyków. W tym celu wykorzystują w codziennej pracy testy narkotykowe, które pozwalają na miejscu sprawdzić stan kierującego, kiedy pojawi się podejrzenie że kierowca zażył środki odurzające. Taka możliwość ma duży wpływ na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED podczas służby na terenie Zgorzelca zatrzymali wczoraj dwóch kierujących pod wpływem narkotyków. Jednak to nie jedyne ich przewinienie. Pierwszy, 36-latek który kierował pojazdem marki Renault, był pod wpływem marihuany, którą miał też przy sobie. Funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki, zatrzymali prawo jazdy, a kierujący trafił do policyjnej celi.

Drugi z nieodpowiedzialnych kierujących został zatrzymany dopiero po pościgu. Kiedy policjanci nadali kierującemu pojazdem marki Volkswagen sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania pojazdu, ten przyśpieszył i zaczął uciekać. Po kilku minutach został jednak zatrzymany. Jak się okazało 31-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a badanie testerem wykazało, że jest pod wpływem metamfetaminy. Mężczyzna trafił za kratki.

Teraz obaj za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Przypominamy, że kierującemu pod wpływem narkotyków może grozić kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat. Wobec sprawcy sąd orzeka także zakaz prowadzenia pojazdów na czas od 3 lat oraz świadczenie pieniężne w kwocie co najmniej 5000 złotych.

Natomiast kierowcom, którzy nie zatrzymają się do kontroli drogowej na wyraźny sygnał policjanta może grozić pięć lat więzienia.

Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu – kom. Agnieszka Goguł

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama