Kierowali mając zakaz

Minionej doby na teranie powiatu zgorzeleckiego funkcjonariusze zatrzymali pięciu kierujących, którzy posiadali sądowy zakaz kierowania pojazdami i jednego który miał cofnięte decyzją starosty uprawnienia. Mężczyźni w wieku od 32 do 40 lat wsiadając za kierownice swoich samochodów popełnili kolejne przestępstwo. Jeden z nich, 32-latek posiadał aż siedem takich zakazów i dodatkowo był poszukiwany celem odbycia 10 miesięcy więzienia. Najstarszy […]

You are currently viewing Kierowali mając zakaz

Minionej doby na teranie powiatu zgorzeleckiego funkcjonariusze zatrzymali pięciu kierujących, którzy posiadali sądowy zakaz kierowania pojazdami i jednego który miał cofnięte decyzją starosty uprawnienia. Mężczyźni w wieku od 32 do 40 lat wsiadając za kierownice swoich samochodów popełnili kolejne przestępstwo.

Jeden z nich, 32-latek posiadał aż siedem takich zakazów i dodatkowo był poszukiwany celem odbycia 10 miesięcy więzienia. Najstarszy oprócz zarzutów za kierowanie wbrew sądowemu zakazowi i pomimo cofniętych uprawnień, usłyszał zarzut za kradzieże mienia.

Sąd orzeka zakaz kierowania pojazdami, gdy osoba prowadząca pojazd dopuszcza się przestępstwa bądź wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, np. prowadzi pojazd w stanie nietrzeźwości albo w stanie po użyciu alkoholu. Złamanie tego zakazu jest przestępstwem za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd orzeka również obligatoryjnie zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres od 1 roku nawet do lat 15.

Prowadzenie pojazdu po odebraniu prawa jazdy przez starostę również jest przestępstwem opisanym w art. 180 a Kodeksu karnego. Za ten czyn grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Teraz wszyscy zatrzymani kierujący za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama