Inauguracja transgranicznych przejazdów komunikacji miejskiej

2 stycznia 2023 roku Burmistrz Zgorzelca oraz Nadburmistrz Gӧrlitz zainaugurowali transgraniczne połączenie komunikacyjne.

You are currently viewing Inauguracja transgranicznych przejazdów komunikacji miejskiej

To pierwszy zrealizowany punkt wspólnej strategii komunikacyjnej. Tym samym autobusy gӧrlitzkiej linii komunikacyjnej A rozpoczęły przejazdy do Zgorzelca, a transgraniczna linia połączyła komunikacje miejskie Gӧrlitz i Zgorzelca w jedną sieć.

Dzięki nowemu rozwiązaniu wygodnie można dojechać w różne zakątki Europa-Miasta m.in. na zakupy do Markersdorfu, CH Plaza lub na zgorzelecki Mały Rynek, do ZOO, nad jezioro Berzdorf albo na plac zabaw na Zalewie Czerwona Woda, czy na wycieczkę na Landeskrone. Linia A zatrzymuje się na przystankach: Partyzantów/ Dom Kultury, Zgorzelec Centrum przy ul. Dąbrowskiego (przystanek przesiadkowy linii A z liniami 3, 4 i 5), Sienkiewicza/Poczta oraz Piłsudskiego/Granica. Co ważne – trasy przejazdów linii A, 3 , 4 i 5 oraz godziny ich kursowania uzupełniają się, a linie kursują zamiennie w zależności od pory dnia oraz dnia tygodnia. Podróże po mieście ułatwi także, obok znanego już biletu ZVON, nowy bilet Europa-Miasta.

Kupując bilet Europa-Miasta możemy poruszać się komunikacją miejską (autobusy i tramwaje, pociągi przewoźnika kolejowego Die Länderbahn GmbH DLB pomiędzy stacjami Görlitz i Zgorzelec) w Görlitz i Zgorzelcu. Bilet miesięczny Europa-Miasta będzie wprowadzony w późniejszym terminie.
Kupując bilet Zgorzeleckiej Komunikacji Miejskiej możemy poruszać się komunikacją autobusową na terenie miasta Zgorzelec.
Kupując bilet Euro-Nysa–Ticket (ZVON) możemy poruszać się komunikacją miejską na terenie Zgorzelca, Görlitz, a także w regionie autobusami przewoźników regionalnych i komunikacji miejskich w Bautzen, Bischofswerdzie, Bolesławcu, Czeskiej Lipie, Hoyerswerdzie, Jabloncu na Nisou, Jeleniej Górze, Libercu, Löbau, Weiβwasser i Zittau.
Szczegółowe rozkłady jazdy, taryfy opłat zawierające ceny biletów, wykaz osób uprawnionych do przejazdów ulgowych oraz obszar obowiązywania poszczególnych biletów dostępne są na stronie bus.zgorzelec.eu

 

Źródło: zgorzelec.eu

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama