Groźne potrącenia pieszych

Wczoraj o godz. 6:30 dyżurny zgorzeleckiej komendy został powiadomiony o potrąceniu kobiety na przejściu dla pieszych na ulicy Łużyckiej w Zgorzelcu, gdzie sprawca kierując pojazdem marki Fiat Ducato oddalił się z miejsca zdarzenia. 52-letnia mieszkanka powiatu zgorzeleckiego z ciężkimi obrażeniami została zabrana do szpitala. Policjanci prowadzą działania zmierzające do zatrzymania kierującego pojazdem marki Fiat, który […]

You are currently viewing Groźne potrącenia pieszych

Wczoraj o godz. 6:30 dyżurny zgorzeleckiej komendy został powiadomiony o potrąceniu kobiety na przejściu dla pieszych na ulicy Łużyckiej w Zgorzelcu, gdzie sprawca kierując pojazdem marki Fiat Ducato oddalił się z miejsca zdarzenia.

52-letnia mieszkanka powiatu zgorzeleckiego z ciężkimi obrażeniami została zabrana do szpitala.

Policjanci prowadzą działania zmierzające do zatrzymania kierującego pojazdem marki Fiat, który odjechał z miejsca zdarzenia. Wszystkie osoby, które były świadkami potrącenia pieszej ul. Łużyckiej lub posiadają informacje w tej sprawie prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Zgorzelcu osobiście w siedzibie jednostki przy ulicy Boh. II Armii Wojska Polskiego 12G lub pod numerem telefonu 47 87 32 200 lub 47 87 32 207.

Do kolejnego zdarzenia z udziałem pieszej doszło kilka minut przed godziną siódmą na drodze relacji Platerówka – Radzimów. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 34-letni mieszkaniec powiatu lubańskiego kierując pojazdem marki Mercedes z nieustalonej przyczyny zjechał na przeciwległy pas ruchu i najechał na prawidłowo poruszającą się pieszo 17-latkę. Młoda kobieta trafiła do szpitala.

Policja apeluje o ostrożność, zarówno kierowców jak i pieszych. Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego, tylko nasze role czasem się zmieniają. Nieważne jednak czy jedziemy autem, rowerem czy też przemieszczamy się pieszo to pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje oraz innych użytkowników drogi. Poprzez przestrzeganie zasad ruchu drogowego, technik kierowania pojazdami, odpowiedzialne zachowanie, a także  odpowiednie wyposażenie naszego pojazdu możemy zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze i naszych umiejętności.

Szczególny apel kierowany jest również do pieszych. Nawet będąc przed przejściem dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. Oczywiście to pieszy ma pierwszeństwo na przejściu, ale tutaj zasada ograniczonego zaufania również ma zastosowanie.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama