Forum Sołeckie Ziemi Łużyckiej

W piątek (20.02.2023 r.) w Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbyło się I Forum Sołeckie Ziemi Łużyckiej zorganizowane przez Fundację Projekty Lokalne, w którym udział wziął Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński. Na sołtysów, przedstawicieli rad sołeckich, kół gospodyń wiejskich oraz stowarzyszeń czekało wiele wykładów i warsztatów. Tematem przewodnim spotkania było omówienie możliwości pozyskiwania funduszy z programów krajowych i […]

You are currently viewing Forum Sołeckie Ziemi Łużyckiej

W piątek (20.02.2023 r.) w Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbyło się I Forum Sołeckie Ziemi Łużyckiej zorganizowane przez Fundację Projekty Lokalne, w którym udział wziął Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński. Na sołtysów, przedstawicieli rad sołeckich, kół gospodyń wiejskich oraz stowarzyszeń czekało wiele wykładów i warsztatów.

Tematem przewodnim spotkania było omówienie możliwości pozyskiwania funduszy z programów krajowych i europejskich, ale nie zabrakło też zagadnień dotyczących promowania inicjatyw lokalnych, czy też planowania i zagospodarowania przestrzennego obszarów wiejskich. Forum zakończono niezwykłym występem Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz.

Źródło: powiatzgorzelecki.pl

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama