Ferie zbliżają się wielkimi krokami. Policjanci ostrzegają przed oszustwem na nocleg

Turystka zapłaciła zaliczkę za nocleg w wysokości 1700 złotych. Gdy przyjechała pod wskazany adres, okazało się, że została wprowadzona w błąd.

You are currently viewing Ferie zbliżają się wielkimi krokami. Policjanci ostrzegają przed oszustwem na nocleg

Wkrótce ferie zimowe, to czas odpoczynku dla dzieci i młodzieży związany bardzo często z wyjazdami do kurortów turystycznych. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas rezerwacji miejsc noclegowych. Policjanci z Karpacza prowadzą postępowania dotyczące oszustwa przy sprzedaży noclegu w tej miejscowości. Pokrzywdzona za pośrednictwem portalu internetowego znalazła interesującą ją ofertę, a następnie wpłaciła zaliczkę. Po przybyciu na miejsce okazało się, że padła ofiarą przestępstwa.

30 grudnia ubiegłego roku mieszkanka powiatu bielskiego powiadomiła Policję z Karpacza o oszustwie, którego padła ofiarą. Kobieta planowała spędzić okres sylwestrowo-noworoczny w Karpaczu, w związku z tym za pośrednictwem jednej ze stron internetowych znalazła interesującą ją ofertę wynajmu apartamentu, a następnie wpłaciła zaliczkę w wysokości 1700 zł. Na miejscu okazało się, że została wprowadzona w błąd, co do istnienia takiego obiektu noclegowego.

Policja jeleniogórska radzi, aby wnikliwe i dokładnie sprawdzić oferty noclegowe. Oszuści działają w ten sposób, że zamieszczają w Internecie, na portalach aukcyjnych czy na spreparowanych stronach internetowych bardzo atrakcyjne oferty, ze znakomitą lokalizacją, zaniżoną ceną oraz zdjęciami pięknych pokoi, apartamentów czy domków. Oszuści, którzy oferują nieistniejące miejsca noclegowe żądają wpłaty zaliczki lub całości kwoty, a następnie po przyjeździe na miejsce okazuje się, że osoby te stały się ofiarą przestępstwa.

Policja radzi turystom, aby nie zostawiali załatwiania spraw związanych z rezerwacją noclegu na ostatnią chwilę, zalecamy, aby zachować szczególną ostrożność przy rezerwacji ofert bardzo atrakcyjnych, uważać na super okazje cenowe. Najlepiej jest porównać cenę wynajmu z tymi w podobnym standardzie i lokalizacji. Postarajmy się zebrać jak najwięcej informacji na temat obiektu, w którym chcemy zrobić rezerwację. Uważajmy, jeżeli na stronie obiektu podano bardzo mało informacji, im ogłoszenie bardziej anonimowe, tym bardziej podejrzane. Sprawdźmy, czy podany adres faktycznie istnieje. Obiekty działające legalnie powinny być zarejestrowane w Urzędzie Miasta lub Gminy czy w bazie danych Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Reklama

Zalecamy, aby zaliczkę wpłacać na konto bankowe, a każda inna forma, propozycja wpłaty pieniędzy powinna wzbudzić nasze podejrzenia. Poprośmy o wystawienie faktury, rachunku lub paragonu za wpłaconą zaliczkę i zachowajmy całą dokumentację związaną z transakcją, jak również całą korespondencję dotyczącą rezerwacji.

Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama