Dzień Patronów Szkoły w “Górniku”

Kolejny już rok zgorzelecki „Górnik” obchodził Święto Szkoły – Dzień Patronów, czyli Górników i Energetyków Turowa. Podczas zeszłorocznych obchodów posadzone zostały dęby – Górnik i Energetyk, które do dzisiaj mają się dobrze. W tym roku najważniejszą rolę odegrali stypendyści z klas patronackich objętych opieką Kopalni i Elektrowni Turów oraz ZKlastra. Uhonorowano 15 stypendystów, w tym […]

You are currently viewing Dzień Patronów Szkoły w “Górniku”

Kolejny już rok zgorzelecki „Górnik” obchodził Święto Szkoły – Dzień Patronów, czyli Górników i Energetyków Turowa. Podczas zeszłorocznych obchodów posadzone zostały dęby – Górnik i Energetyk, które do dzisiaj mają się dobrze.

W tym roku najważniejszą rolę odegrali stypendyści z klas patronackich objętych opieką Kopalni i Elektrowni Turów oraz ZKlastra. Uhonorowano 15 stypendystów, w tym czterech uczących się w zawodzie technik systemów i urządzeń energetyki odnawialnej. Pozostałych jedenastu to elektrycy.

Jednym z punktów uroczystości było symboliczne podpisanie porozumienia między ZKlastrem a Zespołem Szkół Zawodowych i Licealnych w sprawie objęcia naszych uczniów patronatem. Nastrój całej uroczystości nadała Orkiestra Dęta KWB Turów. W uroczystości udział wzięli Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Małgorzata Sokołowska.

Źródło: powiatzgorzelecki.pl

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama