Drugie życie choinek

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Zgorzelcu od najbliższego wtorku, 10 stycznia, rozpocznie odbiór choinek świątecznych. Drzewka, które zostały kupione w donicach, mogą zyskać drugie, poświąteczne życie. Przekazane przez mieszkańców choinki zostaną posadzone na terenach zielonych naszego miasta znajdujących się pod opieką MPGK. Jak oddać drzewko w doniczce? Mieszkańcy Zgorzelca mogą: dostarczyć drzewka do PSZOK w Jędrzychowicach lub do siedziby […]

You are currently viewing Drugie życie choinek

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Zgorzelcu od najbliższego wtorku, 10 stycznia, rozpocznie odbiór choinek świątecznych. Drzewka, które zostały kupione w donicach, mogą zyskać drugie, poświąteczne życie. Przekazane przez mieszkańców choinki zostaną posadzone na terenach zielonych naszego miasta znajdujących się pod opieką MPGK.

Jak oddać drzewko w doniczce?

Mieszkańcy Zgorzelca mogą:

  • dostarczyć drzewka do PSZOK w Jędrzychowicach lub do siedziby MPGK przy ul. Łużyckiej 3 w Zgorzelcu
  • zgłosić chęć odbioru drzewka przez pracowników MPGK (zgłoszenie do Działu Usług Komunalnych w celu umówienie terminu i adresu odbioru – tel. +48 75 77 58440 lub e-mail: dzial.uslug@mpgk.zgorzelec.pl).

W umówionym dniu pracownicy MPGK będą odbierać drzewka w donicach ze wskazanych posesji, boksów oraz miejsc z pojemnikami na odpady.

Odbiór ciętych choinek

Choinki będą odbierane od mieszkańców od 10 stycznia do 24 lutego:

  • choinki powinny być wystawiane w widocznym miejscu przy boksach oraz pojemnikach na odpady. Istnieje możliwość dostarczenia drzewek do PSZOK w Jędrzychowicach
  • w przypadku domów jednorodzinnych drzewka należy wystawiać przed posesje w dniu odbioru bioodpadów
  • choinki powinny być oczyszczone z wszelkich dekoracji, stojaków oraz doniczek.

Jednocześnie przypominamy, że w okresie zimowym odbiór bioodpadów odbywa się zgodnie z poniższym harmonogramem (do pobrania):

  • Styczeń 2023: 09 (pn.), 10 (wt.), 11 (śr.), 12 (czw.), 13 (pt.)
  • Luty 2023: 13 (pn.), 14 (wt.), 15 (śr.), 16 (czw.), 17 (pt.)
  • Marzec 2023: 06 (pn.), 07 (wt.), 08 (śr.), 09 (czw.), 10 (pt.); 20 (pn.), 21 (wt.), 22 (śr.), 23 (czw.), 24 (pt.)

Po sezonie zimowym odbiór bioodpadów rozpocznie w cyklu tygodniowym, począwszy od dnia 3 kwietnia 2023, a zakończy się 1 grudnia 2023 roku (przed kolejnym sezonem zimowym).
W razie pytań zachęcamy do kontaktu z Działem Usług Komunalnych MPGK w Zgorzelcu od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 14.00.

  • tel. +48 757758440
  • e-mail: dzial.uslug@mpgk.zgorzelec.pl

Źródło: MPGK ZGORZELEC

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama