Drogowy przestępca trafił za kraty

Policjanci z Komisariatu Policji w Bogatyni zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Opel. Za kierownicą siedział 31-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, który posiadał pięć aktywnych zakazów prowadzenia pojazdów. Dodatkowo okazał się osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia 4 miesięcy więzienia. Mężczyzna został skazany właśnie za niestosowanie się do sądowych zakazów kierowania pojazdami. 31-latek trafił […]

You are currently viewing Drogowy przestępca trafił za kraty

Policjanci z Komisariatu Policji w Bogatyni zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Opel. Za kierownicą siedział 31-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, który posiadał pięć aktywnych zakazów prowadzenia pojazdów. Dodatkowo okazał się osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia 4 miesięcy więzienia. Mężczyzna został skazany właśnie za niestosowanie się do sądowych zakazów kierowania pojazdami.

31-latek trafił już do aresztu.

Przypominamy, że wsiadanie za kierownicę pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat. Ponadto kierowcy, którzy nie stosują się do orzeczonego zakazu, muszą liczyć się z utratą prawa jazdy na okres od 1 roku do nawet 15 lat.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama