Dolnośląski Klucz Sukcesu

Od 1996 roku Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska realizuje inicjatywę przyznawania „Dolnośląskiego Klucza Sukcesu”. To wyróżnienie, które otrzymują organizacje i osoby wyróżniające się w środowisku. Ważnym elementem uznania jest spełnianie powinności publicznych, współpraca ze środowiskiem samorządowym i organizacjami pozarządowymi oraz wysyłanie pozytywnych impulsów wpływających na rozwój Dolnego Śląska. Podczas XXVI edycji, w kategorii „ZA WYBITNE […]

You are currently viewing Dolnośląski Klucz Sukcesu

Od 1996 roku Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska realizuje inicjatywę przyznawania „Dolnośląskiego Klucza Sukcesu”. To wyróżnienie, które otrzymują organizacje i osoby wyróżniające się w środowisku. Ważnym elementem uznania jest spełnianie powinności publicznych, współpraca ze środowiskiem samorządowym i organizacjami pozarządowymi oraz wysyłanie pozytywnych impulsów wpływających na rozwój Dolnego Śląska.

Podczas XXVI edycji, w kategorii „ZA WYBITNE OSIĄGNIĘCIA W DZIAŁANOŚCI SAMORZĄDOWEJ” pośmiertnie klucz przyznano Kazimierzowi Janikowi. W laudacji czytamy:

„Kazimierz Janik samorządowiec na skale dwóch wieków. Człowiek, którego energia i sposób działania wymykały się schematom. Zawsze gotowy do realizacji nowych wyzwań. Współtwórca rozwoju Ziemi Zgorzeleckiej. Zarządzał Gminą Zgorzelec przez 28 lat”.

To wyróżnienie jakie przyznała Kapituła pod przewodnictwem dr Bogdana Cybulskiego.

Źródło: powiatzgorzelecki.pl

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama