Chciał uciec – miał wiele na sumieniu

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy podczas służby na terenie Zawidowa próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Opel. Ten jednak zlekceważył nadawane sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania, przyśpieszył i zaczął uciekać ulicami miasta. Po krótkim pościgu zatrzymał się na poboczu. Jak się okazało uciekinierem był 31-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego. Mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo sprawdzenie testerem narkotykowym wykazało, że jest […]

You are currently viewing Chciał uciec – miał wiele na sumieniu

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy podczas służby na terenie Zawidowa próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Opel. Ten jednak zlekceważył nadawane sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania, przyśpieszył i zaczął uciekać ulicami miasta. Po krótkim pościgu zatrzymał się na poboczu.

Jak się okazało uciekinierem był 31-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego. Mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo sprawdzenie testerem narkotykowym wykazało, że jest on pod wpływem metamfetaminy.

Przypominamy, że za niezatrzymanie się do kontroli drogowej może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków może grozić grzywna, kara ograniczenia wolności, albo pozbawienia wolności do lat 2. Oprócz tego orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata.

Natomiast zgodnie z art. 94 Kodeksu wykroczeń za prowadzenie pojazdu bez uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych i zakaz prowadzenia pojazdów.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama