BUDOWA TORU PUMPTRACK NA UKOŃCZENIU!

Zbliża się do końca budowa sportowego toru rowerowego pumptrack wraz z siłownią zewnętrzną.

You are currently viewing BUDOWA TORU PUMPTRACK NA UKOŃCZENIU!

Inwestycję wykonano w ramach projektu „Rowerowo aktywni – budowa toru pumptrack na terenie kompleksu rekreacyjnego Zalew w Bogatyni”.
Wykonawca, SPA4GARDEN w ramach zadania realizowanego w formule „zaprojektuj i wybuduj” wykonał: 2 tory rowerowe pumptrack – tor minipumptrack o długości 45 m i duży tor pumptrack o długości 255 m, remont i rozbudowę ścieżek parkowych, nowoczesne oświetlenie, monitoring terenu, siłownię zewnętrzną, stoły i ławki parkowe, stojaki na rowery, tablice informacyjne oraz miejsce na ognisko na wyspie.
Wartość zadania zgodnie z umową wyniosła: 2.962.722,70 zł. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to kwota 1.131.857 zł.

Pumptrack to tor mający kształt pętli przeznaczony głównie dla rowerzystów. Na tor składają się wzniesienia i pochyłe zakręty, które umożliwiają jazdę na rowerze bez pedałowania – w tzw. systemie „pompowania”. Rowerzysta nabiera prędkości poprzez balansowanie ciężarem własnego ciała. W ten sposób może rozpędzić rower do znacznej prędkości, zupełnie nie używając pedałów. Taka technika jazdy przydaje się szczególnie osobom, które lubią jeździć po trudnym terenie i chętnie porywają się na długie, ciężkie wycieczki oraz miłośnikom jazdy wyczynowej.
——————————————————————————————————————-
UWAGA: Informujemy, że tor pumptrack, jak również alejki wokół toru nie służą do jazdy pojazdami motorowymi!

Źródło: Bogatyynia.pl

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama