Areszt dla recydywisty za liczne kradzieże sklepowe

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy w związku ze zgłoszeniem kradzieży w jednym z marketów na terenie Zgorzelca, podjęli czynności mające na celu zatrzymanie sprawcy. Sprawdzenie ulic w pobliżu sklepu skutkowało zatrzymaniem mężczyzny podejrzewanego o ten czyn. Jak się okazało sprawcą był 29-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego znany funkcjonariuszom z wcześniejszych czynności. Zatrzymany trafił do zgorzeleckiej […]

You are currently viewing Areszt dla recydywisty za liczne kradzieże sklepowe

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy w związku ze zgłoszeniem kradzieży w jednym z marketów na terenie Zgorzelca, podjęli czynności mające na celu zatrzymanie sprawcy. Sprawdzenie ulic w pobliżu sklepu skutkowało zatrzymaniem mężczyzny podejrzewanego o ten czyn. Jak się okazało sprawcą był 29-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego znany funkcjonariuszom z wcześniejszych czynności.

Zatrzymany trafił do zgorzeleckiej komendy. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 29-latek usłyszał pięciu zarzutów. Wszystkie dotyczyły kradzieży, jedna nawet kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna kradł przede wszystkim alkohol oraz perfumy i kosmetyki. Łączna wartość skradzionego mienia wyniosła ponad 4,5 tysiąca złotych.

Zatrzymany był już karany za podobne przestępstwa za które odbył kary więzienia, dlatego działając w warunkach powrotu do przestępstwa grozi mu teraz do 15 lat pozbawienia wolności.

Sąd na wniosek prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu zastosował wobec podejrzanego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.

Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu – kom. Agnieszka Goguł

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama